SCHUNK – Bez šance pro korozi

schunk kontec ksc3

Nový manuální základní upínací svěrák KONTEC KSC3 nabízí uživatelům významný nárůst procesní spolehlivosti. Jeho poniklované těleso základny chrání před korozí a opotřebením a rozšiřuje rozsah použití.

KONTEC KSC3
Pokud jde o procesně spolehlivé upínání obrobků při obrábění surových a hotových dílů, středící upínací svěrák KONTEC KSC se osvědčil jako vysoce účinný všestranný nástroj. Nyní SCHUNK, odborník na upínací zařízení představuje nástupce, který není v žádném případě horší, pokud jde o spolehlivost a přesnost. Nový produkt také nabízí optimální ochranu proti korozi díky svému poniklovanému tělesu základny. To znamená, že nyní může být použit i v náročných prostředích, například s vysokou vlhkostí. Jeho extrémně plochá konstrukce a vylepšené interferující obrysy zajišťují optimální přístupnost, zejména pro 5-osé obrábění. To optimalizuje využití prostoru stroje Dalším plusem pro procesní spolehlivost je zapouzdřené vřeteno. Jeho uzavřené provedení s lepším odváděním třísek přes boční drážky chrání před nečistotami a snižuje náklady na údržbu. Vzhledem k tomu, že jeho ložisko je bez vůle, má svěrák vynikající přesnost opakování až +/- 0,01 mm, což umožňuje vysoce přesné obrábění první a druhé strany s pomocí pouze jednoho upínacího zařízení.

schunk kontec ksc3

Flexibilně kombinovatelný
Středící upínací svěrák je 100% kompatibilní s modelem KSC, který je jeho předchůdcem, a lze jej vyměnit bez jakýchkoli úprav programu. Jeho unikátní, rozsáhlá řada systémových a horních čelistí a snadná výměna čelistí pomocí pouhých dvou šroubů umožňují, aby byl tento nástroj s mnoha schopnostmi flexibilně přizpůsoben k novým upínacím úkolům jen v několika málo krocích. Rozhraní VERO-S dodávané jako standard navíc umožňuje kombinovat KSC3 s flexibilním stacionárním upínačem nástrojů SCHUNK a s modulárním systémem upínání, což má za následek širokou škálu možností upínání. KONTEC KSC3 je k dispozici ve velikostech 80, 125 a 160. Díky efektivnímu přenosu síly jsou obrobky bezpečně drženy při upínacích silách až 35 kN.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK