SCHUNK: Citlivý držák nástrojů

iTENDO

SCHUNK zahajuje novou éru upínání nástrojů. Od září začne dodávat senzorické hydraulické expanzní upínače iTENDO, které jsou nejcitlivějšími držáky nástrojů na trhu. Poprvé bude možné sledovat obráběcí procesy ve vysokém rozlišení přímo na nástroji a řídit řezné parametry v reálném čase. Snímač zrychlení a veškerá elektronika jsou integrovány do držáku nástroje, aniž by to rušivě ovlivnilo jeho rozměry a vlastnosti.

Schung iTENDO

ITENDO je schopen hladce zaznamenávat obráběcí proces, sledovat dříve definované mezní hodnoty a v případě nepravidelností například umožnit adaptivní řízení rychlosti a posuvu v reálném čase. Držák inteligentního nástroje, který je vybaven senzorem, baterií a vysílačem, zaznamenává data přímo do nástroje, bezdrátově je přenáší přes Bluetooth do přijímací jednotky ve strojovně, odkud je kabelem předává na řídicí a vyhodnocovací jednotku. Tím se systém zásadně liší od jiných řešení pro monitorování procesů. I když sledování spotřeby energie vřetena umožňuje pouze rozptýlené signály o vibračním chování, inteligentní držák nástroje poskytuje přesná procesní data. V pilotních aplikacích inteligentní záznam pro frézování, vrtání,

Sada startérů pro snadné uvedení do provozu
V prvním kroku SCHUNK standardizuje iTENDO pro běžné rozhraní HSK-A 63 s upínacími průměry od 6 mm do 32 mm a délky 130 mm. Držák smyslového nástroje je vhodný pro použití chladicích maziv a je navržen pro až 10 000 ot / min. Uvedení do provozu a analýza dat se provádí pomocí ovládacího panelu na bázi prohlížeče na komerčně dostupných počítačích, tabletových počítačích nebo chytrých telefonech. V nejjednodušší fázi rozšíření, která může být realizována zcela bez úpravy stroje, lze živá data ze senzoru zobrazit přímo na palubní desce SCHUNK prostřednictvím místního připojení. Za tímto účelem nabízí SCHUNK speciální systém pouzdra s integrovaným displejem, pomocí kterého lze držák nástroje uvést do provozu s minimálním úsilím do dvou hodin. Ve druhé fázi expanze je ovladač v reálném čase ideálně spojen s řízením stroje servisním technikem prostřednictvím digitálních nebo analogových vstupů / výstupů, takže například mohou být spuštěny poplachy nebo mohou být procesy adaptivně řízeny.

Třetí a nejvyšší stupeň expanze zase umožňuje výměnu informací se strojem, například v případě nejnovějšího řízení Siemens prostřednictvím OPC UA. Všechny varianty lze také provozovat prostřednictvím cloudového řešení a ovládat centrálně. Třetí a nejvyšší stupeň expanze zase umožňuje výměnu informací se strojem, například v případě nejnovějšího řízení Siemens prostřednictvím OPC UA. Všechny varianty lze také provozovat prostřednictvím cloudového řešení a ovládat centrálně. Třetí a nejvyšší stupeň expanze zase umožňuje výměnu informací se strojem, například v případě nejnovějšího řízení Siemens prostřednictvím OPC UA. Všechny varianty lze také provozovat prostřednictvím cloudového řešení a ovládat centrálně.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK