SCHUNK: Digitální dvojčata pro každou firmu

Se založením „Industrial Digital Twin Association“ vytvářejí sdružení VDMA a ZVEI společně s 18 společnostmi ze strojírenství a elektrotechniky skutečný masový start směrem k Průmyslu 4.0. Je zde také specialista na uchopovací systémy a upínací techniku ​​SCHUNK, který již získal rozsáhlé zkušenosti s generováním digitálního obrazu svých komponent. Cílem sdružení je spojit paralelní vývoj do podoby průmyslového digitálního dvojčete a společně jej dále rozvíjet jako open source řešení.

schunk
Díky balíčku sestávajícímu ze simulačního softwaru Mechatronics Concept Designer ™ od společnosti Siemens PLM Software, knihovně komponent digitálních dvojčat a odpovídající podpoře umožňuje SCHUNK nejjednodušší vstup do simulace manipulačních řešení.

SCHUNK již několik let prosazuje digitalizaci inženýrství, aby zjednodušil koncepci, konstrukci a uvedení do provozu automatizovaných systémů. Zatímco v konvenčním inženýrství běží mechanika, elektrika a programování softwaru postupně, svět digitální simulace kombinuje všechny tři disciplíny v jednom rozhraní a vytváří tak možnost paralelizace všech činností. To přináší rychlost, snižuje složitost a komunikační problémy, zvyšuje flexibilitu a šetří náklady, také proto, že možné chyby jsou rozpoznány a eliminovány v rané fázi. Změny lze přijmout ve velmi krátké době a zkontrolovat proveditelnost. Srovnatelné následné projekty lze proto realizovat mnohem rychleji, než bylo dříve možné.

Program 24 V pro vysokorychlostní montáž je již plně digitalizován
Digitální dvojčata od společnosti SCHUNK Components jsou nyní k dispozici v široké škále softwarových řešení. V rámci partnerství OEM se společností Siemens PLM Software nabízí lídr v oblasti kompetencí pro uchopovací systémy a upínací technologii také atraktivní základní balíček Mechatronics Concept Designer ™, který zahrnuje knihovnu digitálních dvojčat, úvodní školení a individuální podporu pro použití. Návrháři, programátoři a projektanti mohou po dobu šesti měsíců bezplatně testovat plnou verzi simulačního softwaru. SCHUNK již vytvořil svůj 24V mechatronický program pro vysoce výkonnou montáž jako knihovnu digitálních dvojčat. Celý program uchopovacího systému bude nyní následovat postupně. Digitalizace také vytváří ideální podmínky pro simulace ve správě nástrojů, Analýza kolizí i pro správu dílen. Proto SCHUNK poskytuje data ze série držáků nástrojů TENDO, TRIBOS a SINO jako digitální dvojče podle DIN 4000, v souladu s normami.

schunk
Interdisciplinární inženýrství ve vývoji rostlin: S digitálním dvojčatem je možné zvýšení účinnosti až o 30%. V některých případech i více.

Strategie open source má široký dopad
„Zatímco řešení dostupná na trhu primárně umožnila přístup k technologii digitálního dvojčete výhradně v rámci jednotlivých ekosystémů, digitální dvojče pro Průmysl 4.0 se nyní zavádí jako mezinárodní standard,“ vysvětluje Timo Gessmann, technologický ředitel (CTO) ve společnosti SCHUNK. „Nová organizace uživatelů a přidružená spolupráce nabízí velkou příležitost, že digitalizace průmyslu se v příštích letech výrazně zrychlí, protože se zvýší dostupnost digitálních komponent i zabezpečení investic do nových technologií.“ Oba jsou zapojeni do sítě Sdružení VDMA a ZVEI a také Asentics, Bosch, Bosch Rexroth, Danfoss, Endress + Hauser, Festo, Homag, KUKA, Lenze, Pepperl + Fuchs, Phoenix Contact, SAP, Schneider Electric, SCHUNK, Siemens…

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK