SCHUNK rozšířil své portfolio Plug & Work pro firmu Universal Robots

schunk

Vůbec poprvé nabízí firma SCHUNK odolné mechatronické chapadlo s dlouhým zdvihem pro zakládání nástrojů stroje určené konkrétní pro lehké roboty od Universal Robots CB a výrobní řadu e. Zdvih chapadla 42,5 mm na prst je volně programovatelný a umožňuje variabilní uchopovací síly v rozmezí 50 N až 600 N.

Universal Robots

Chapadlo s dlouhým zdvihem EGL v portfoliu Plug & Work firmy SCHUNK pro UR definuje novou dimenzi, pokud jde o zdvih, sílu ovládání a odolnost. Je konkrétně vhodné pro nakládání nástrojů do stroje, ale i pro další manipulační úkoly s díly o hmotnosti až 3 kg.

S ohledem na robotická ramena od Universal Robots definuje firma SCHUNK nová měřítka, pokud jde o pružnost, sílu a funkčnost v čistých až náročných prostředích s chapadlem kompatibilním s Plug & Work. Silově upínané, inteligentní chapadlo dokáže manipulovat s různými citlivými i těžkými díly o hmotnosti až 3 kg výměným, procesně spolehlivým způsobem. Pevný hliníkový kryt, stabilní vodítka a bezkartáčový servomotor zajišťují vysokou robustnost, konzistentní uchopovací síly v celém rozmezí zdvihu a spolehlivý provoz vyžadující minimální údržbu. V případě výpadku napájení elektronicky aktivovaná brzda zajišťuje, že prsty chapadla jsou udržovány v poloze a není nutné referencování.

Minimální účinek na uvedení do provozu
Startovací sada EGL od SCHUNK zahrnuje inteligentní servo chapadlo s odpovídajícími adaptérovými deskami, kabely, standardními díly a připojovacím modulem URCaps radikálně zjednodušuje programování mechatronických silových center. Pomocí chytrých, snadno srozumitelných funkcí na známém povrchu UR a předem konfigurovatelných parametrů lze chapadlo zprovoznit a naprogramovat během 15 minut. Na vyžádání může startovací sada obsahovat také prsty chapadla a upínací vložky. Tato startovací sada umožňuje velmi rychlý vstup do oblasti zakládání nástrojů do stroje s lehkými roboty od Universal Robots. V porovnání s konvenčními chapadly se práce s konstruováním, zprovozněním a programováním zkracuje ze dvou dní na méně než 60 minut.

schunk
Inteligentní SCHUNK EGL lze naprogramovat pomocí zápojného modulu URCaps.

Úplný rozsah uchopovacích systémů
Portfolio Plug & Work od SCHUNK pro Universal Robots zahrnuje chapadla pro kolaborativní operace, pneumatická a elektrická chapadla, senzorové systémy a výměnné systémy. S maximálními uchopovacími silami v rozmezí od 140 do 930 N a zdvihy od 6 do 42,5 mm pokrývá široké pole uplatnění jak v běžné automatizaci, tak v oblasti uplatnění založených na spolupráci. Rozsah uchopovacích systémů je vhodný pro začátečníky v oblasti automatizace a odborníky na řezání kovů, automobilový průmysl i elektronický průmysl i pro mnoho dalších odvětví, která chtějí využívat potenciálu pro automatizaci s roboty od UR. Od chapadla po systémy pro rychlou výměnu po silová / momentová čidla, všechna rozhraní jsou vzájemně sladěna. Programování je navíc usnadněno zápojnými moduly URCaps.

Zdroj zprávy: Schunk

SCHUNK