SCHUNK: Špičková příprava přináší ovoce

WorldSkills schunk

Mladí odborníci ze společnosti SCHUNK vyhráli německý šampionát WorldSkills Germany v disciplíně Robot Systems Integration. Vítězové Tim Vogel a Lukáš Röser budou mít příští rok možnost soutěžit na mistrovství Evropy v Gdaňsku.

WorldSkills Germany

Talenty společnosti SCHUNK Lukas Röser a Tim Vogel předvedli působivý výkon na německém mistrovství WorldSkills Germany v disciplíně Robot Systems Integration.

Od 28. do 30. listopadu 2022 pořádala společnost FANUC Deutschland v Neuhausenu auf den Fildern německé mistrovství WorldSkills Germany v disciplíně Robot Systems Integration. Celkem deset účastníků spolu soupeřilo v pěti týmech po dobu tří dnů. Soutěže se zúčastnili dva inženýři v oboru mechatroniky ze společnosti SCHUNK, Tim Vogel a Lukas Röser, kteří nakonec zvítězili. V roce 2023 budou moci prokázat své dovednosti a odborné znalosti na mistrovství Evropy v Gdaňsku.

Věková hranice pro tuto soutěž je 25 let. V budoucnu budou moci v disciplíně Robot Systems Intergration soutěžit také stážisté. „Budeme tam,” říká Hans Krauss, instruktor mechatroniky ve společnosti SCHUNK. „Účastí v této soutěži totiž našim stážistům už během jejich odborné přípravy ukazujeme, že ve své profesi mohou dosáhnout velkých výsledků,” vysvětluje Krauss. „Naši stážisté pravidelně slaví úspěchy v národních soutěžích. To je motivuje a propaguje jejich dovednosti zcela konkrétním způsobem. Soutěž WorldSkills Vocational Olympiad dále upevňuje angažovanost mladých lidí. Uvědomují si, že mohou dosáhnout skvělého cíle pro sebe a dokonce se účastnit mezinárodního šampionátu. Právě to chceme podpořit.“

Továrna na talenty SCHUNK
SCHUNK se tradičně zaměřuje na školení a odbornou přípravu. Rodinná firma pravidelně investuje do celostního a na budoucnost zaměřeného vzdělávání pro své mladé talenty v závodech Lauffen/Hausen, Mengen a St. Georgen. Základní řemeslné dovednosti, digitální obsah výuky a práce s nejmodernějšími technologiemi strojů a zařízení jsou součástí vzdělávacího programu, stejně jako sociální angažovanost, zapojení do projektů začleňování a individuální osobní rozvoj. Ve společnosti SCHUNK mohou mladí lidé najít profesi na celý život a aktivně utvářet svou budoucnost. A výsledek? Více než 95 procent všech stážistů zůstává ve společnosti SCHUNK, jakmile úspěšně dokončí své školení.

WorldSkills schunk
Během třídenní soutěže implementovali Lukas Röser a Tim Vogel ve společnosti FANUC v Neuhausenu inteligentní manipulační proces: od konstrukce, zapojení, programování, integrace vizualizačních systémů a vytvoření digitálního dvojčete až po finální dokumentaci.

Odborné soutěže „WorldSkills Germany”
WorldSkills Germany je organizace s celosvětovou působností, která se zaměřuje na potenciál nejlepších vzdělávacích přístupů díky mezinárodní výměně. Její koncept pomáhá zlepšit místní oblast vzdělávání a učinit ji ještě atraktivnější – a to prostřednictvím zajímavých regionálních, národních a mezinárodních odborných soutěží, vytváření sítí mezi politikou a obchodem, cílených vztahů s veřejností a inovativních projektů. Každé dva roky soutěží stážisté a mladí profesionálové z celého světa ve veřejné mezinárodní soutěži, která se střídá s odborným mistrovstvím světa a evropským šampionátem. Své dovednosti v jednotlivých profesích poměřují v souladu s náročnými mezinárodními standardy. Soutěžící se kvalifikují na Mistrovství Evropy nebo Mistrovství světa v každém jednotlivém případě prostřednictvím národních výběrových řízení. Německo je v současné době zastoupeno ve více než 40 disciplínách na EuroSkills a WorldSkills.

Zdroj zprávy: Schunk
SCHUNK