SCHUNK: Výkon pro automatizaci

S řadou SLD představuje SCHUNK novou generaci lineárních přímých os. Dynamické, vysoce odolné osy s elektrickým lineárním přímým pohonem zajišťují krátké doby cyklů a vyšší produktivitu při vysokorychlostních montážních a manipulačních procesech v odvětvích výroby elektroniky, e-mobility nebo biologických věd.

Schunk automatica
Rozsah aplikací pro lineární přímé osy SLD od společnosti SCHUNK je široký. Například v elektronickém průmyslu se desky plošných spojů oddělují od panelu a manipuluje se s nimi.

Řada SLD byla vyvinuta jako dynamický všestranný stroj, se kterým lze splnit požadavky na vyšší únosnost a delší životnost. Expert na automatizaci SCHUNK zároveň o sérii rozšiřuje své portfolio lineárních přímých os a díky modulární konstrukci umožňuje atraktivní poměr ceny a výkonu. Pro širokou škálu aplikací jsou v současné době k dispozici dvě velikosti, každá se čtyřmi různými velikostmi motorů, které mají hnací síly do max. 2,4 kN a nosnosti do 106 kN. Další vysvětlení budou následovat. Elektrický pohon a systém měření dráhy jsou již integrovány v kompaktní ose, což znamená, že jsou možné agilní, prostorově úsporné sekvence pohybu. Zrychlení přímého pohonu až 100 m/s² a rychlosti 5 m/s zajišťují vysokou dynamiku a krátké doby cyklů. Pohon zároveň zajišťuje uživateli přesnost ± 0,01 mm. Jeho prvky pracují bez mechanické vůle, což šetří opotřebitelné díly a udržuje nízké náklady na údržbu. Pohon lze navíc nakonfigurovat na libovolnou délku bez obětování výkonu. Lineární přímé osy řady SLD jsou standardně certifikovány UL. To je předpokladem pro rychlý přístup do USA a dalších trhů. Pohon lze navíc nakonfigurovat na libovolnou délku bez obětování výkonu. Lineární přímé osy řady SLD jsou standardně certifikovány UL. To je předpokladem pro rychlý přístup do USA a dalších trhů. Pohon lze navíc nakonfigurovat na libovolnou délku bez obětování výkonu. Lineární přímé osy řady SLD jsou standardně certifikovány UL. To je předpokladem pro rychlý přístup do USA a dalších trhů.

Možnosti rozšiřují rozsah aplikací
Jako klíčová součást os SLD umožňuje vedení s profilovou lištou kompaktní konstrukci a přenos vysokých zatížení. Přitom lze realizovat zdvihy až 6 000 mm. Použití krytu nejen zabraňuje vnikání nečistot a prachu dovnitř osy. Lze jej použít i v oblastech s hrubými, ostrohrannými nebo horkými cizími tělesy. To nastavuje kurz i pro použití v drsném prostředí. Kryt navíc zabraňuje úniku tuku při zakládání nad hlavou.

SCHUNK nabízí řadu s mnoha možnostmi, které zahrnují také přídržnou brzdu, která zabraňuje pádu nebo nechtěnému pádu os zatížených gravitací. To zajišťuje bezpečnost v aplikaci. Brzda, namontovaná pod saněmi a pneumaticky ovládaná, je spolehlivě zatažena v případě výpadku proudu. Lineární přímé osy navíc využívají modulární systém enkodérů s osvědčenými rozhraními Hiperface/HiperfaceDSL, DRIVE-CLiQ, Sin/Cos a SSI. Všechny kodéry jsou k dispozici také v provedení SIL2/PLd. Na přání lze integrovat i zákaznické měřicí systémy.

Řada SLD nabízí celou řadu možností uchycení, instalace a kombinací. Lineární přímé osy lze snadno kombinovat pomocí adaptérové ​​desky, upevnit pomocí čelistí a použít různými způsoby. Díky své vysoké dynamice a zatížitelnosti a také dlouhé životnosti je osa předurčena pro odvětví jako je elektronika a elektrotechnika, potravinářský a obalový průmysl, life science a automatizace montáží až po fotovoltaiku a automobilovou konstrukci. Například v e-mobilitě lze manipulaci s prizmatickými buňkami implementovat stejně efektivně jako ve vlásenkových aplikacích s vysokými nároky na flexibilitu, dynamiku a přesnost.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK