SCHUNK získal cenu IHK Education Award 2020

IHK

SCHUNK, specialista na uchopovací systémy, držáky nástrojů a technologie obrábění, dosáhl velkého úspěchu na soutěži IHK Education Award 2020 v Berlíně. Během slavnostní události byla společnost Heinz-Dieter SCHUNK GmbH & Co. Spanntechnik KG ze společnosti Mengen, která je specialistou na systémy uchopovacích systémů a upínací techniky SCHUNK od společnosti Lauffen am Neckar, udělena Zvláštní cena IHK za mimořádně slibné koncepty a nové přístupy. Ocenění uznává mimořádný závazek v oblasti vzdělávání a odborné přípravy. Čestným hostem akce byla Elke Büdenbenderová, manželka spolkového prezidenta Německa Frank-Walter Steinmeier.

IHK
Ocenění IHK Education Award se uděluje společnostem, které uznaly hodnotu odborného vzdělávání a přijímají cílený přístup k řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků tím, že zaměstnancům poskytují komplexní školení. V letošním roce bylo zvláštní ocenění uděleno společnosti SCHUNK z Mengenu.

Bitva o cenu IHK Education Award 2020 nemohla být tak vzrušující. Na slavnostní večer v Berlíně, který hostil televizní moderátor a satirista Oliver Welke, se přihlásilo přibližně 100 společností z celého Německa a 12 finalistů. Tam 300 inspektorů IHK vybralo čtyři výherce v reálném čase. V kategorii „Zvláštní cena“ získal SCHUNK z Mengenu 50% všech hlasů prostřednictvím svého projektu „Změna perspektivy“. Program výměny, který se provádí ve spolupráci s drahokamem OWB Oberschwäbische Werkstätten. GmbH, si klade za cíl šířit myšlenku začlenění do všech oblastí života a má motivovat studenty SCHUNK k tomu, aby zpochybňovali cokoli, co je považováno za samozřejmé, a aby se více seznámili s rozmanitostí života. Z tohoto důvodu, Stážisté SCHUNK stráví několik dní zažíváním každodenní pracovní rutiny svých mentorů v dílně v Mengenu pro lidi se zdravotním postižením. Poté si vyměňují role a jejich mentoři se zdravotním postižením tráví několik dní seznamováním se s každodenní pracovní praxí u SCHUNK.

schunk
O cenu IHK Education Award se přihlásilo přibližně 100 společností z celého Německa. Čtyři byli oceněni na galavečeru v Berlíně. Uprostřed obrázku: Elke Büdenbenderová, manželka německého federálního prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera, spolu s Verou Blersch a Heiko Joostem ze společnosti SCHUNK v Mengenu.

Skutečné přijetí
Tímto projektem sleduje vedoucí školení SCHUNK Heiko Joost jasný cíl. Projekt „Změna perspektivy“ není jen o předávání technických znalostí, ale především o osobním rozvoji našich studentů. Kromě toho projekt přispívá společnosti jako celku tím, že podporuje vzájemné porozumění a zjevnou potřebu mladí lidé se zdravotním postižením a bez něj, aby spolupracovali. ““ Manažer lidských zdrojů Vera Blersch zdůraznil, že myšlenka začlenění je ve společnosti SCHUNK po mnoho let opravdovou zkušeností. „Lidé se zdravotním postižením jsou nedílnou součástí našeho každodenního pracovního prostředí, protože jsme přesvědčeni, že začlenění je pro společnost důležitým přínosem.“ Rodinný podnik již mnoho let pluje pod vlajkou sociální podpory. To je jeden z důvodů stálé pozice společnosti SCHUNK na špičce, pokud jde o míru školení a její pokračující služby jako vzoru v oblasti začleňování. V roce 2016 získala společnost SCHUNK ocenění „Podnikatelské srdce“ časopisem WirtschaftsWoche a společností Adolf Würth GmbH & Co KG za spolupráci na projektu s Kaywaldschule, školou pro děti a dospívající s mentálním a tělesným postižením v Lauffen am Neckar.

schunk
Společnost SCHUNK získala na galavečeru v Berlíně cenu IHK Education Award 2020 za projekt „Změna perspektivy“. Obrázek ukazuje (zleva doprava): člen poroty Henning Kautz, manažer školení Continental Hanover, Vera Blersch, referent pro lidské zdroje SCHUNK Mengen, Heiko Joost, manažer školení, SCHUNK Mengen.

Vzdělávání a školení jako příležitosti
Kromě finalistů a poroty se na slavnostním festivalu IHK v Berlíně zúčastnilo také několik politických, obchodních a mediálních hostů. Čestný host Elke Büdenbender ve svém projevu zdůraznil zvláštní význam školení a dalšího vzdělávání. „Německý vzdělávací systém nabízí tolik příležitostí k vybudování dobrého a solidního základu. To by nemělo být ukončeno jednoduše proto, že jsou možná považovány za příliš staré školy. Pro některé je studium správné, a pro jiné je to o školení je hodně co říci, zejména pokud jde o vysokou kvalitu a rozmanitost! “ ocenila manželku německého federálního prezidenta.

Prezident DIHK Eric Schweitzer vyzval společnosti, aby nesnižovaly své úsilí o zajištění udržitelného vzdělávání svých zaměstnanců. Obzvláště v době změn, řekl, je důležité, aby lidé pochopili, proč je vzdělání nezbytné. „Vzdělávání dává mladým i starým šanci aktivně utvářet svůj vlastní život,“ zdůraznil Schweitzer. “O to více důvodů, abychom uznali důležitost ve společnostech, které využívají školení a další vzdělávání k zaškolení svých zaměstnanců a pomoci zaměstnancům v jejich osobním rozvoji. Když miliony zkušených profesionálů z generace baby-boomerů začnou odcházet do důchodu v příštích několika letech let, bude to příležitost ukázat, čeho jsme schopni.“

schunk
Televizní moderátor Oliver Welke (vpravo) na slavnostním ceremoniálu v rozhovoru s manažerem školení SCHUNK Heiko Joost. Vlevo: personál SCHUNK Vera Blersch a člen poroty Henning Kautz, vedoucí tréninku v Continental Hannover.

Cena IHK za vzdělávání 2020
Od roku 2014 je cena, kterou věnuje Nadace Otto Wolff, udělována společnostem, které kladou důraz na odborné vzdělávání jako klíčový faktor v personální politice. Hledáme něco zvláštního: Průkopníci, stratégové a postranní myslitelé, kteří prokazují odhodlání jít dál i dál.

Zdroj zprávy: SCHUNK