SCHUNK: Senzorový modul rychlé výměny palet zvyšuje transparentnost procesu

S nárůstem digitalizace výroby nyní vývoj směřuje k plně automatizovaným, plně zasíťovaným a autonomně pracujícím výrobním systémům. Tento trend má samozřejmě vliv na upínací technologii.

Typem VERO-S NSE-S3 138 společnost SCHUNK prezentovala poprvé senzorový modul pro rychlou výměnu palet, který umožňuje trvalé monitorování přítlačné síly a polohy upínacího smykadla. Navíc je možno monitorovat přítomnost obrobků nebo upínacích palet. Základem této funkce jsou odporové tenzometry, měřicí zesilovač a indukční senzory, které jsou přímo integrovány do modulu, a v porovnání s konvenčním upínacím modulem VERO-S NSE 3 se nemění jeho rozměry. Senzorový modul rychlé paletové výměny připravuje půdu pro docílení průběžné analýzy upínací situace v reálném čase a poskytuje důležité parametry pro optimalizaci procesu. Napájení (24 V DC) a signálový výstup (analogový 0-10 V DC, digitální 0/24 V DC) jsou spolehlivě zajištěny prostřednictvím pružinového kontaktu.

Vero-S

Senzorický modul pro rychlou výměnu palet SCHUNK VERO-S NSE-S3 138 umožňuje maximální transparentnost upínací situace během právě probíhající operace. Přítlačná síla, poloha upínacího smykadla a přítomnost palety mohou být průběžně monitorovány.

Kuželové těsnění a ochrana proti otáčení jsou k dispozici na přání
Senzorový modul palety rychlé výměny je součástí rozsáhlého modulárního systému SCHUNK VERO-S, který umožňuje více než 1.000 možných kombinací účinného upínání obrobků. Stejně jako jeho konvenční předchůdce obsahuje patentovaný systém duálního zdvihu a dosahuje přítlačné síly až 28 000 mm, když je aktivována turbo funkce. Upevnění nebo polohování se provádí prostřednictvím krátkého kužele s opakovatelnou přesností < 0,005 mm. Díky poloměrům vložek mohou být upínací čepy snadno vkládány do modulů: excentricky nebo s úhlem náklonu. Vlastní upínání je tvarové a samosvorné a provádí se pomocí síly pružiny bez napájení. V případě náhlého poklesu tlaku ve vzduchovém systému zůstává obrobek bezpečně upnut. Na otevření upínacího modulu stačí pneumatický tlak 6 barů. Jako možnost může být rozhraní výměny vybaveno kuželovým těsněním aktivovaným pružinou, které automaticky uzamyká modul, jakmile se zvedne upínací čep. Pro použití jako jednočinný upínací modul VERO-S NSE-3 nabízí SCHUNK dvě varianty s ochranou proti otáčení: buď s pevnou, definovanou polohou (V1) nebo s možností otáčet paletami v krocích po 90° (V4), takže se poloha sestavy palety může měnit o 0°, 90°, 180° nebo 270°. V závislosti na průměru závitu použitých upínacích čepů jsou velikosti upínacích sil 35 000 N (M10), 50 000 N (M12) nebo 75 000 N (M16). Všechny díly, jako je základní těleso, upínací čep a upínací smykadlo, jsou vyrobeny z tvrzené nerezové oceli, díky čemuž jsou dlouhodobé a zcela odolné proti korozi.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK