Série SCHUNK ERT připravená na budoucnost

Ploché, vysoce výkonné rotační jednotky od SCHUNK rostou: se čtvrtou velikostí a rozšířenou nabídkou variant. Rozhraní měřicího systému nyní zahrnuje také digitální rozhraní v reálném čase HIPERFACE DSL® – důležitý průkopník konzistentní digitální komunikace. Rozsáhlé možnosti, jako je zvýšený stupeň krytí IP54, UL certifikace a elektrická přídržná brzda, umožňují dynamické manipulační procesy v náročných oblastech od e-mobility po vědu o živé přírodě.

schunk ert

Aplikace sestavy bateriových článků: Po připojení k rotační jednotce ERT 50 a osovému systému SCHUNK chapadlo SCHUNK uchopuje bateriové články a umístí je přesně podle specifikace.

S řadou ERT nabízí SCHUNK rotační jednotky, které se vyznačují obzvláště plochým designem a umožňují přesné, flexibilní a vysoce dynamické rotační pohyby. Jednotky lze použít jako otočný stůl pro komponenty, sestavy a nástroje, ale také jako otočný modul na portálových řešeních, jako otočný indexovací stůl nebo vysoce přesný polohovací modul. Přímý pohon prostřednictvím trvale buzeného momentového motoru zaručuje přesné, vysoce dynamické pohyby. Opakovatelnost 0,01° je zaručena díky absolutnímu kodéru, který eliminuje potřebu opětovného odkazování. Krátké reakční doby a vysoké krouticí momenty jsou dalšími výhodami řady ERT. Velký středový otvor navíc umožňuje průchod kabelů a hadic nebo dokonce použití kamery. I při použití volitelné elektrické brzdy, která se ovládá přímo ovladačem, zůstává nízká celková výška (až o 40 % plošší než srovnatelné jednotky) nezměněna. Díky tomu jsou rotační jednotky řady ERT první volbou pro kompaktní montážní a manipulační aplikace.

ERT 100 a nové funkce pro širší spektrum aplikací
Nová velikost ERT 100 s nominálním točivým momentem 16,7 Nm uzavírá mezeru mezi zavedenými modely ERT, které byly dříve k dispozici ve velikostech 12, 50 a 300 s nominálními točivými momenty 1,5 Nm, 7,8 Nm a 32 Nm. Společnost SCHUNK zároveň rozšířila rozmanitost rozhraní měřicích systémů, takže moduly lze ještě flexibilněji kombinovat s různými řídicími jednotkami pohonů. Rozhraní HIPERFACE® a DRIVE-CLiQ se připojují pomocí dvou standardizovaných konektorů, oddělených pro kabely motoru a enkodéru. Rozhraní kodéru HIPERFACE DSL® je nové a kombinuje všechny výhody digitálního rozhraní v reálném čase. Jako kompaktní jednokabelová technologie šetří náklady a snadno se implementuje – enormní zvýšení efektivity a důležitý základ pro aplikace Průmyslu 4.0.

Kromě elektrické přídržné brzdy poskytuje SCHUNK volitelně vyšší stupeň krytí IP54 a na přání certifikaci UL podle amerických a kanadských předpisů. Rozmanitost možných aplikací je obrovská: sahá od montáže bateriových článků a manipulace s vlásenkami až po stacionární použití jako otočný indexovací stůl. Další oblasti použití najdeme v elektronice, lékařské a laboratorní technice, farmaceutickém, kosmetickém a solárním průmyslu, ale také v prostorově optimalizovaných aplikacích ve strojírenství, při laserovém zpracování nebo v balicích procesech. V neposlední řadě poskytuje SCHUNK svým zákazníkům digitální návrhářský nástroj ERT pro přesný výpočet a návrh otočných časů prostřednictvím stahování a znovu se tak prokazuje jako odborník na automatizaci.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK