SERVIND: 20 let bezprašného broušení

servind

Již po dvě desetiletí spočívá společnost Mirka, které je v České a Slovenské republice zastoupena společností SERVIND, na čelním místě v oblasti bezprašného broušení, a to díky vynálezu, který způsobil revoluci na pracovištích po celém světě.

Vývojem brusiva, u kterého má nosič strukturu síťky namísto konvenčního papírového podkladu, bylo možno dosáhnout extrémně účinného odsávání prachu z povrchu, čímž bylo zajištěno jak zlepšení finální kvality povrchu, tak i eliminování prachu na pracovišti. Nové brusivo ve finské Mirce pojmenovali jednoduše: Abranet®.

abranet

Patentovaná technologie brusiva zajišťuje, že žádná prachová částice se nedostane dále než 0,5 mm od otvoru pro odsávání. To znamená, že brusná zrna si mohou udržet svůj brusný výkon a výsledný prach je bezpečně odstraněn.

abranet

Abranet je vysoce odolný vůči prachovým částečkám a zanášení, čímž si zachovává delší životnost a dobré brusné vlastnosti. Brusivo Abranet nejlépe funguje v kombinaci s prvotřídními ergonomickými bruskami a výkonnými vysavači Mirka. Díky velkému rozsahu portfolia a různých stupňů hrubosti brusiva lze dosáhnout vynikajících výsledků na jakémkoliv broušeném povrchu.

servind

„Brusivo Abranet je produktem skutečné finské vynalézavosti a schopnosti jít dál za hranice běžného myšlení. To, co začalo původně laboratorním experimentem se rychle osvědčilo a stalo se tak dokonalým příkladem, jak ve společnosti Mirka pracujeme na inovaci produktů“, říká Hans Hede, vývojový inženýr a jeden z „otců“ Abranetu.

servind

Dnes o 20 let později je bezprašné broušení široce akceptováno jako průmyslový standard a mnoho zákazníků i konkurentů mělo možnost se seznámit a denně pracuje s výhodami jedinečného brusiva. Originální brusivo Mirka Abranet a její patentovaná technologie pochází z továrny Mirka ve finském Jeppo, kde vše začalo.

Inženýři společnosti Mirka však neustávají ve vývoji a vylepšování jejich produktů a těší se na mnoho dalších desetiletí bezprašného a zdraví chránícího pracovního prostředí.

Zdroj zprávy: SERVIND s.r.o.
servind