Setkání českých exportérů s německými nákupčími na akci Sourcing Day Tschechien přinese zakázky za desítky milionů korun

Agentura na podporu obchodu CzechTrade minulý čtvrtek v prostorech Ministerstva průmyslu a obchodu ČR uspořádala akci Sourcing Day Tschechien, jubilejní 10. ročník tuzemského setkání českých exportérů s německými nákupčími. Setkání se letos zúčastnilo 47 českých firem, které konzultovaly své obchodní záměry s 5 německými nákupčími napříč obory. Akce proběhla ve spolupráci se Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) a Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

czechtrade egap

Čeští exportéři mohou každý rok probrat konkrétní obchodní záměry s nákupčími významných německých firem na tuzemském setkání Sourcing Day Tschechien. V prostorech MPO v Praze dnes vyjádřilo zájem o nové dodavatele 5 nákupčích, kteří jednali se 47 vybranými českými firmami. Do Prahy přijeli jednat zástupci velkých německých podniků, kterými jsou Hilite Germany GmbH, EWM GmbH, Otto Bihler Maschinenfabrik GmbH & Co. KG, Windmöller & Hölscher KG a firma Lenze Operations GmbH. Akci v ranních hodinách zahájil vrchní ředitel sekce Evropské unie a zahraničního obchodu David Müller společně s ředitelkou sekce zahraniční sítě CzechTrade Ivanou Třoskovou a místopředsedou představenstva exportní pojišťovny EGAP Markem Dlouhým.

„Na jubilejním desátém ročníku této významné akce dnes proběhlo přes stovku obchodních jednání. Tuzemské firmy se akce pravidelně účastní především kvůli přítomnosti německých nákupčích, se kterými běžně nemají možnost své obchodní ambice probrat,“ říká Ivana Třosková, ředitelka sekce zahraniční sítě CzechTrade a dodává: „Navíc zde hraje významnou roli aktivita zástupců CzechTrade, kteří dopředu shromažďují poptávky od německých firem a dokážou jim na míru dodat české dodavatele. Němečtí nákupčí již vědí, co na akci Sourcing Day Tschechien čekat, díky čemuž jsou jednání o spolupráci a kooperačních nabídkách velmi efektivní.“

Příležitosti pro české firmy lze u německých nákupčích najít v různých oborech. Od zpracování kovů přes plasty, elektroniku a průmyslovou automatizaci. „Letošní ročník se od těch ostatních liší tím, že němečtí nákupčí tentokrát hledají v Česku dodavatele většinou se sofistikovanou průmyslovou výrobou s vysokou přidanou hodnotou a širokými technologickými možnostmi. Výhodou je, pokud může česká firma nabídnout také vlastní konstrukční a vývojové oddělení,“ vysvětluje Ivana Třosková.

egapAkce je každoročně organizovaná v koordinaci se Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME). Partnerem akce je Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Její obchodní zástupci byli českým firmám k dispozici k diskuzím o pojištění expanzí zboží nejenom do Německa.

„Díky pojištění EGAP mají české firmy přístup k široké paletě finančních nástrojů, které jim usnadní realizovat vývoz do Německa i dalších zemí. Ošetřením rizik financování výroby, zrušení kontraktu ze strany zákazníka či vybraných platebních rizik získávají čeští vývozci i investoři konkurenceschopné postavení na náročných zahraničních trzích,“ vysvětluje Marek Dlouhý, místopředseda představenstva exportní pojišťovny EGAP.

czechtrade

„V minulých letech každý ročník Sourcing Day Tschechien přinesl zakázky od 50 do 300 milionů korun. Všech 5 německých firem má dohromady roční obrat přes 65 miliard korun. Pokud jen malou část z toho udělají díky dnešní akci s českými firmami, budu spokojený,“ hodnotí setkání Adam Jareš, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Německo, který se svým týmem akci každoročně organizuje.

O agentuře CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu obchodu a již 27 let je partnerem českých firem na jejich cestě k exportním úspěchům. Jejím cílem je usnadnit českým firmám rozhodování o výběru vhodných teritorií, zkrátit dobu vstupu na daný trh, podpořit aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí, a především eliminovat rizika spojená se vstupem na nové, neznámé trhy. Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade poskytují služby v 64 zemích na pěti kontinentech. Více informací na www.czechtrade.cz.

Zdroj zprávy: CzechTrade
CzechTrade logo