Šetření FAÚ zatěžuje Vítkovice Steel, úřad stále nijak nerozhodl

kladívko zákon

Ostravská společnost VÍTKOVICE STEEL vyrábí a funguje bez omezení, ale vleklé šetření Finančního analytického úřadu (FAÚ) kvůli podezření na vlastnické propojení na Rusko ji zatěžuje. Běží již 3 měsíce bez výsledku a úřad s firmou nekomunikuje. Společnost má kvůli tomu problém udržet obchodní i finanční partnery a také zaměstnanci i jejich rodiny žijí v nejistotě a obavách z dalšího vývoje.

plechy vítkovice steel

 

„Poptávka po našich výrobcích je vysoká, ale podnikatelská činnost v situaci, kdy se táhne bezvýsledné šetření FAÚ a tím pádem i vznesená podezření, je mimořádně obtížná, přestože činíme vše pro to, aby byl její každodenní chod v maximální možné míře zachován,“ uvedl Radim Pachlopník, člen představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Společnost opakovaně písemně deklarovala vstřícnost a vůli ke spolupráci v rámci správního řízení a vydaného předběžného opatření pro nakládání s majetkem společnosti, které FAÚ zahájil na konci dubna. Žádnou oficiální odpověď však stále nedostala.

Situace na trzích je pro společnost příznivá, neboť poptávka po ocelářských výrobcích je vysoká a s válkou na Ukrajině ještě vzrostla. Problémem pro celý průmysl, nejen pro VÍTKOVICE STEEL, ale zůstávají drahé energie, logistické komplikace a nejistota dodávek plynu. K tomu oceláři ještě musí řešit emisní povolenky a ochranná opatření na dovoz oceli do Evropy. Přes všechny nepříznivé okolnosti společnost vyrábí a dodává výrobky zákazníkům, plní povinnosti vůči téměř 900 zaměstnanců, má dostatek zakázek a doufá, že situace kolem šetření FAÚ se vysvětlí a nepostihne firmu nenávratně.

Opakovaně potvrzujeme, že společnost VÍTKOVICE STEEL nemá ruské vlastníky ze sankčních seznamů. Společnost vlastní 5 nadnárodních investičních fondů, které ovládají osoby z bývalého Sovětského svazu, konkrétně z Arménie.

VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Většina produktů ostravského podniku se uplatňuje ve stavebnictví a strojírenství. Do zahraničí směřuje 70 % prodaných výrobků. Společnost se loni vrátila po složitých ztrátových letech k provoznímu zisku.

Zdroj zprávy: VÍTKOVICE STEEL, a.s.
VÍTKOVICE STEEL, a.s.