Siemens Amberg poskytuje impuls pro továrny budoucnosti

vca siemens

Siemens otevírá své nové návštěvnické centrum „The Impulse“ v areálu Amberg pro zákazníky, zaměstnance a partnery z oblasti výzkumu, technologií a univerzit. Jako předváděcí místnost pro digitalizační a automatizační technologie a inteligentní elektrickou infrastrukturu ukazuje koncepty, produkty a integrovaná řešení pro budoucnost autonomní výroby v nejmodernější digitálně plánované budově na dvou úrovních. Dalším zaměřením je spolupráce s univerzitami, začínajícími podniky a zákazníky při vývoji inovativních konceptů automatizace pro továrny v takzvané Digi-Lab. Společnost Siemens do budovy investovala nižší dvoucifernou částku v milionech EUR. Oficiální zahájení „The Impulse“ uvedl Cedrik Neike, člen představenstva a generální ředitel společnosti Siemens Digital Industries.

„Amberg udává impulzy pro průmysl po celém světě,“ uvedl Neike na slavnostním zahájení (virtuálního s koronou) návštěvnického centra Amberg. “Světové ekonomické fórum nedávno jmenovalo továrnu na elektroniku jednou z nejlepších továren na světě.” Nyní, v rámci projektu „The Impulse“, bude mít toto místo také nejmodernější zákaznické centrum, ve kterém učiníme budoucnost automatizace a digitalizace hmatatelnou pro naše zákazníky a partnery. “

siemens VCA

Na osobní prohlídce, kterou lze rezervovat pomocí speciálně vyvinutého nástroje pro správu digitálních návštěvníků, prochází host několika stanicemi. Přízemí vede z uvítacího prostoru s nádhernou LED stěnou o rozloze devíti metrů čtverečních do galerie budoucích technologií. Návštěvník může očekávat informace o 5G, umělé inteligenci, autonomních systémech, edge & cloud computingu, blockchainu a rozšířené realitě a také o takzvané Digi-Lab jako oblasti pro spoluvytváření. Zde studenti, univerzity, zákazníci a začínající podniky spolupracují na budoucích digitálních tématech a koncepcích automatizace. V tomto patře jsou také konferenční místnosti až pro 160 osob.

vca siemens

Výstavní plocha v suterénu ukazuje skutečná řešení a reference pro integraci digitálních technologií do výroby se skutečnými a digitálními modely i na stěnách monitorů. Integrovaný přístup je ilustrován od digitálního dvojčete výroby a jednotlivých produktů až po budoucí vizi autonomní továrny s digitálním řízením energie, roboty a výrobními procesy řízenými umělou inteligencí až po cloudové připojení a prediktivní údržbu. Návštěvnické centrum je propojeno s oběma závody dvěma speciálně vytvořenými vchody, takže na konci prohlídky bude možnost vyzkoušet si digitální produkci jako konkrétní příklady.

Web společnosti Siemens v Ambergu je domovem dvou digitálních vlajkových továren společnosti, které již v rané fázi úspěšně používaly aplikace Industry 4.0 ve výrobě a již za to získaly několik mezinárodních ocenění. Továrna na zařízení Amberg (GWA) z obchodní jednotky Elektrické výrobky společnosti Siemens Smart Infrastructure slouží trhu v oblastech bezpečného elektrického napájení, sítí a digitalizace v oblasti středního a nízkého napětí. Hlavní komponentou vyráběnou na tomto místě je skupina Sirius pro průmyslovou spínací technologii. Elektrotechnický závod v Ambergu (EWA) je součástí obchodní jednotky Factory Automation společnosti Siemens Digital Industries a má celosvětově vedoucí postavení s řídicí rodinou Simatic S7 a operátorskými řídicími a monitorovacími systémy Simatic HMI.

Při otevření návštěvnického centra v Ambergu byli jako čestní hosté přítomni také dva bývalí členové představenstva společnosti Siemens, Joe Kaeser a Klaus Helmrich. Bývalý generální ředitel Kaeser se rozloučil s Helmrichem, který byl na začátku dubna v důchodu, a ocenil jeho oddanost umístění v Ambergu a realizaci návštěvnického centra.

Bavorská státní ministryně pro digitalizaci Judith Gerlach ve videu uvedla: „Poloha Ambergu je předurčena pro zřízení návštěvnického centra. Protože společnost SIEMENS Amberg je mezinárodně považována za výkladní skříň pro digitalizaci, automatizaci a aplikace Průmyslu 4.0. Bavorská vláda je rovněž hrdá na tento jasný závazek společnosti SIEMENS vůči Bavorsku jako technologickému a inovačnímu místu. Protože Bavaria je průkopníkem v digitálních tématech a chce tuto pozici upevnit a rozšířit. “

Okresní správce Richard Reisinger a starosta Ambergu Michael Černý oslovili hosty také při zahajovacím ceremoniálu prostřednictvím videa. “Nové návštěvnické centrum bude majákem pro digitalizaci.” Ať se všichni těší z úspěšné symbiózy architektury a digitálních technologií, “uvedl okresní administrátor Reisinger. Starosta Černý dodal: „Už se těšíme na mnoho návštěvníků, kteří zažijí a užijí si středověké kouzlo města a budoucnost průmyslové výroby.“

Automation stejně jako vedoucí EWA a Markus Siegert, vedoucí návštěvnického centra „Impulse“, začíná na místě po dobrých dvou letech výstavby nová éra. „S programem„ The Impulse “můžeme zmapovat celou řadu technického vývoje směrem k autonomní výrobě – ​​to nemůže udělat nikdo jiný na světě!“ Řekl Gunter Beitinger. Markus Siegert dodal: „Naši zákazníci si mohou rezervovat zájezdy od začátku března. Virtuální prohlídky jsou v současnosti možné a jakmile to situace pandemie dovolí, pak také osobně na místě. “

Návštěvnické centrum Amberg je nejmodernějším z několika středisek zkušeností s digitálním podnikáním Siemens AG po celém světě. Digitalizace také hrála rozhodující roli při plánování, výstavbě a provozu „Impulzu“. Návštěvnické centrum vzniklo v BIM od prvního dne – „Building Information Modeling“, které se mezitím stalo samozřejmostí pro klienta SRE, ve kterém je budova nejprve postavena digitálně a poté v reálném životě. I ty nejmenší odchylky bylo možné rozpoznat a změnit před fází provedení. S pomocí „Unity 3D modelu“ v BIM bylo možné vstoupit do budovy prakticky před fází výstavby. Barvy a nábytek, vybavení výstav a události bylo možné virtuálně otestovat. Digitální dvojče nejen zjednodušuje plánování a konstrukci, později také umožňuje obzvláště udržitelný a úsporný provoz. Digitální dvojče navíc tvoří základ pro digitální správu návštěvníků s ovládáním osvětlení, ventilace a mnohem více na základě rozsáhlé správy přítomnosti.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens