Siemens Mobility dodá společnosti Akiem dalších 65 lokomotiv Vectron

Společnost Akiem, která se specializuje na pronájem kolejových vozidel, si u Siemens Mobility objednala 65 lokomotiv Vectron AC a Vectron MS. Objednávka byla učiněna v rámci rámcové smlouvy na nákup lokomotiv, která byla podepsána v prosinci 2021. První lokomotivy z této objednávky mají být dodány v polovině roku 2024. Společnost Akiem si již dříve objednala 20 lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility, a to v prosinci loňského roku.

Vectron for Akiem

 

„Od podpisu rámcové smlouvy se společností Akiem a první objednávky v prosinci se jedná o první objednávku tak velkého počtu lokomotiv,“ řekl Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility. „Obzvláště nás těší, že Vectron ve flotile společnosti Akiem svou jedinečnou modulární konstrukcí významně přispěje k přeshraniční evropské nákladní a osobní dopravě. Také jsme už dosáhli milníku 1 500 prodaných Vectronů, což je jasný důkaz spokojenosti zákazníků.“

Objednané lokomotivy mají maximální výkon 6,4 megawattů a mohou být dodány s nejvyšší provozní rychlostí 200 nebo 230 km/h. Mohou být využívány pro přeshraniční nákladní dopravu i rychlou osobní dopravu v mnoha evropských zemích.

„Jsme rádi, že můžeme rozšířit náš vozidlový park o lokomotivy Vectron,“ řekl Fabien Rochefort, CEO skupiny Akiem. „Těšíme se na to, že nabídneme provozovatelům osobní a nákladní dopravy v celé Evropě flotilu, kterou potřebují pro udržitelný a spolehlivý provoz. Jsme přesvědčeni, že 85 lokomotiv Vectron, které si společnost Akiem od prosince v souhrnu objednala, splní očekávání našich zákazníků.“

Společnost Siemens Mobility už prodala více než 1 500 lokomotiv Vectron 62 zákazníkům v 16 zemích a tento lokomotivní park už najel v provozu více než 600 milionů kilometrů. Lokomotivy z rodiny Vectronů byly schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích.

Zdroj zprávy: Siemens

siemens