Siemens otevřel centrum pro obranu kritické infrastruktury

siemens

Otevřením Centra obrany kritické infrastruktury (CIDC) ve Frederictonu v kanadském státě New Brunswick rozšířila společnost Siemens svou globální nabídku v oblasti kybernetické bezpečnosti. Centrum je prvním zařízením svého druhu, v němž se Siemens cíleně věnuje ochraně kritické infrastruktury (CIP) se zaměřením na provozní technologie (OT).

siemens

Centrum bude poskytovat široké spektrum služeb od poradenství až po tzv. řízené služby a výzkum. Tým kybernetických specialistů zde bude řešit potřeby kybernetické a fyzické bezpečnosti v Kanadě i projekty z USA a Evropy a na Blízkém východě.

siemens canada

 

„S nebývalým rozvojem digitalizace roste i počet kybernetických útoků,“ uvedl Faisal Kazi, prezident a generální ředitel společnosti Siemens Canada. „Ve společnosti Siemens si uvědomujeme rostoucí potřebu kybernetické bezpečnosti. Jsme proto rádi, že můžeme oznámit rozšíření našich aktivit v New Brunswicku o Centrum obrany kritické infrastruktury. Je zaměřeno na obranu kritické infrastruktury, zejména v segmentu provozních technologií (OT).“

Koncern Siemens AG spustil svůj program kybernetické bezpečnosti již v roce 1986 a stal se tak jednou z prvních firem podporujících komplexní přístup v této oblasti. V současné době provozuje pět globálních bezpečnostních center a zaměstnává 1.300 specialistů na kybernetickou bezpečnost, kteří pracují na zabezpečování infrastruktury společnosti Siemens a jejích zákazníků.

siemens cybersecurity

 

„Výsledkem úzké spolupráce mezi provozovateli veřejných služeb a výzkumem jsou inovativní metody, které zajišťují odolnost kritických infrastruktur vůči kybernetickým útokům,“ dodal dr. Andreas Kind, viceprezident pro kybernetickou bezpečnost společnosti Siemens Technology.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens