Siemens představuje nový toolbox pro balicí stroje

siemens

Společnost Siemens představuje nový toolbox pro balící stroje, který je nově k dispozici v plném rozsahu pro řídicí systém Simatic S7-1500 v rámci inženýrského softwarového nástroje TIA Portal. Uživatelům nabízí specifické knihovny pro balení, které lze integrovat do stávajících nebo nových aplikací strojů a programových bloků. Nový toolbox podporuje mezinárodní standardy jako jsou OMAC, PackML a Weihenstephan Standards. Navíc umožňuje úpravu dle individuálních požadavků pouhým přidáváním či úpravou funkčních bloků. Současně šetří uživatelům čas strávený během inženýringu a uvádění do provozu, a to pomocí ověřených funkcí a softwarových řešení.

siemens

Nový toolbox obsahuje základní funkce, technologické funkce a mezinárodní standardy. Mezi běžné základní funkce patří řízení os, komunikace TCP / IP, acyklická komunikace a správa chybových hlášení. Technologické řešení pro chytré pásy umožňuje, aby postupně přijíždějící produkty mohly být uchopeny a připraveny ve skupinách pro odebrání. Aplikace Intelligent Infeed (inteligentní podávaní) se používá k vyzvednutí produktů přijíždějících v nepřetržitém, ale nepravidelném toku. Současně tato aplikace připravuje produkty následující stanici s jasně definovanými a stejnými mezerami mezi sebou. Knihovny Form, Fill and Seal (tvarování, plnění a sváření) obsahují funkce pro celkovou koordinaci podavačů fólií, dávkovacích jednotek a příčného svařování v horizontálních a vertikálních aplikacích.

Aby bylo možné splnit mezinárodní požadavky na standardní balení, šablona Simatic CPG (z angl. Consumer Packaged Goods) nabízí strukturu projektu TIA Portal založenou na modulárním designu. To poskytuje výrobcům strojů jasný a ověřený projektový základ a koncovým zákazníkům standardizované rozhraní, které umožňuje snadné zapojení do linky. Také softwarová knihovna OMAC poskytuje režim a stavového správce, jež jsou kompatibilní s OMAC standardy.

K dispozici jsou také aplikace pro řízení pohybu pro manipulační zařízení, Converting Toolbox (knihovna speciálních funkcí) a aplikace pro transportní systém s více nosnými elementy s lineárním motorem (MultiCarrier System).

Upozornění: 17. června 2020 proběhne webinář pro zákazníky na téma nový balící toolbox s ukázkou živého uvedení do provozu. I novináři jsou zváni, proto neváhejte a připojte se. Zaregistrujte se zde do 9:00 (SEČ) nebo se spojte s kontaktní osobou Julií Kauppertovou (julia.kauppert@siemens.com).

Pro více informací o sadě nástrojů pro balící stroje navštivte www.siemens.com/packaging

Zdroj zprávy: Siemens