SIEMENS: Tvoříme digitální budoucnost průmyslu

siemens

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se letos koná již po jednašedesáté. Stejně dlouho na něm vystavuje i společnost Siemens. Její expozice novinek a řešení již tradičně ukazuje směr dalšího vývoje nejen v oboru obráběcích strojů a průmyslové automatizace, ale především průmyslové digitalizace.

Letos se návštěvníci mohou těšit zejména na řadu reálných ukázek digitalizace z praxe, a to jak pro výrobce strojů, tak koncových výrobků. Zvláště zajímavé budou ukázky přístupu k digitalizaci z výrobních závodů Siemens, stanoviště věnované virtuálnímu zprovoznění a servisním službám napojeným na cloudovou platformu MindSphere. Chybět nebudou digitální dvojčata reálných strojů a ukázky aditivní výroby. Přesvědčíme vás, že digitalizace a sběr a vyhodnocování dat mají přínosy nejen pro průmysl, ale třeba i pro takové obory, jako je motosport.

V expozici Siemens předvedeme v české premiéře také nový systém pro CNC stroje Sinumerik One, který představuje zcela novou generaci řídicích systémů pro obráběcí stroje.

SINUMERIK ONE je CNC řídicí systém budoucnosti pro vysoce výkonné obráběcí stroje. Umožňuje využít veškerých výhod a potenciálu digitální transformace a automatizace v obrábění. Díky systému SINUMERIK ONE se vám otevírají nové možnosti v dosahování maximální produktivity a v realizaci dosud nevídaných vizí a obchodních modelů. SINUMERIK ONE je významnou hardwarovou a softwarovou inovací. Jeho digitální dvojče je klíčovým prvkem digitální transformace, veškeré simulace a testovací práce totiž probíhají kompletně ve virtuálním prostředí. Dochází tak k opravdu dokonalému propojení virtuálního a reálného světa. To přináší dosud nevídanou volnost a flexibilitu při implementaci inovací v krátkém čase.

Zveme návštěvníky k nám na stánek č. 16 v pavilonu P zažít digitalizaci.
Siemens