Siemens vyčlenil oblast mechanických pohonů do samostatné společnosti Flender GmbH – odštěpný závod Mělník

siemens

S účinností od 1. března 2019 vyčlenila společnost Siemens, s.r.o. svou obchodní činnost v oblasti mechanických pohonů (Mechanical Drives – MD). Nově vzniklá společnost bude na trhu působit pod novým názvem – Flender GmbH – odštěpný závod Mělník.
Nový název dostaly i další pobočky divize po celém světě. Na začátku roku 2017 společnost Siemens oznámila, že se jednotka přemění na samostatnou firmu v rámci celého koncernu Siemens, aby získala větší manévrovací prostor pro své podnikání a posílila orientaci na konkrétní oblasti obchodní činnosti.

„Flender je silná značka s více než stoletou tradicí, a vždy jsme ji v podnikání používali. Veškeré celosvětové aktivity divize budou časem sloučeny pod značku Flender,” uvádí generální ředitel divize MD Siemens AG Stefan Tenbrock. „Jedná se o důležitý krok v naší přeměně v samostatnou firmu v rámci koncernu Siemens AG. Pro zákazníky na celém světě tak budeme fungovat jako přední společnost na trhu a jako firma střední velikosti.“ Součástí Flender GmbH bude i portfolio převodovek pro větrné turbíny, nabízených pod úspěšnou značkou Winergy.

Flender Mělník

Budoucím cílem Flender GmbH je stát se jedním z předních světových dodavatelů komponent pro technologie mechanických pohonů s osmi výrobními závody s více než šesti tisíci zaměstnanci. Sortiment produktů zahrnuje širokou škálu převodovek a spojek, aplikací pro pohony a související služby. Klíčovými oblastmi využití jsou především větrná energetika, výroba cementu, námořní doprava či technologie pro dopravníkové pásy a zdvihací zařízení. Produkty a služby značky Flender jsou spojením nejnovějších technologií a nejvyšší kvality, díky nimž spolehlivě přenášejí energii již po desetiletí.

Společnost A. Friedrich Flender AG byla založena v Düsseldorfu v roce 1899. Nejprve vyráběla dřevěné kladky. Během následujících desetiletí se z firmy stal lídr v oblasti výroby řešení pro převodovky. V roce 2005 ji převzal koncern Siemens a začlenil ji do své struktury jako jednotku pro mechanické pohony. V únoru 2017 společnost oznámila, že v rámci koncernu provede reorganizaci obchodního úseku MD na samostatnou společnost, aby zajistila rychlejší, flexibilnější a účinnější realizaci růstových plánů ve stále náročnějším konkurenčním prostředí.

Zdroj zprávy je zde.

Siemens Česká republika
Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

Koncern Siemens AG
Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí po celém světě a zaměřuje se na oblast elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí, řadí se mezi přední dodavatele energetických zdrojů a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. V rámci dceřiné společnosti Siemens Healthineers AG je společnost také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení, jako je počítačová tomografie a zobrazovací systémy s magnetickou rezonancí, a lídrem v oblasti laboratorní diagnostiky a klinického IT. Ve finančním roce 2018, který skončil 30. září 2018, dosáhl Siemens obratu 83 miliard EUR s čistým ziskem 6,1 miliard EUR a zaměstnával 379 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.com.