Silné zápěstí, vysoké užitečné zatížení a malé rozměry jsou vítězná kombinace

fanuc scara sr

FANUC přidává do své rostoucí řady robotů SCARA čtvrtou variantu : SR-20 i A. Nejsilnější SCARA společnosti dosud unese užitečné zatížení až 20 kg. V kombinaci se setrvačností zápěstí 0,45 kg 2 a malou stopou otevírá model nové možnosti ve světě montáže, manipulace s materiálem, vychystávání a balení.

Malé, lehké a interně směrované služby dávají robotovi jasný a čistý vzhled, který minimalizuje oblast rušení a zjednodušuje integraci FANUC SR-20 i A do jakékoli montážní, manipulační vychystávací nebo balicí linky. Stopy o rozměrech 280 x 364 mm, hmotnost 64 kg a dosah 1100 mm zajišťují maximální efektivitu z hlediska prostoru a rozsahu pohybu. Výkon přitom není ohrožen: vysoké užitečné zatížení a setrvačnost zápěstí podporují větší chapadla a tím i montáž větších dílů. Doposud nejsilnější robot SCARA společnosti FANUC přináší maximální tlačnou sílu 250 N, takže je ideálně vhodný pro rostoucí oblasti použití, jako jsou solární panely nebo akumulátory. SR-20 iA také splňuje všechny požadavky na vysokorychlostní montáž a zaručuje vysokou celkovou propustnost dílů. Kromě toho bude nabízena vodotěsná varianta bílé epoxidové barvy IP65, která splňuje náročné požadavky prostředí nebo čistých prostor.

FANUC SR-20iA scara

SR-20 iA lze nasadit nad rámec běžných aplikací pro roboty SCARA. Užitečné zatížení 20 kg a setrvačnost zápěstí 0,45 kg 2 činí tento model životaschopnou alternativou pro tradiční balicí aplikace. Ve srovnání s běžnými řadovými přenosovými jednotkami je robot SCARA nejen výrazně menší, ale také nákladově efektivnější. „I když stále existují balicí aplikace, které vyžadují tradičního šestiosého robota, jednoduchá balicí aplikace nemusí vždy vyžadovat všech 6 stupňů volnosti,“ říká Thomas Schneider, produktový manažer robotiky ve společnosti FANUC Europe GmbH. “Pro tyto scénáře může zcela stačit robot SCARA s užitečným zatížením 20 kg.” Pro podniky s nejrůznějšími požadavky na balení je SR-20 iSpolečnost A může poskytnout známou kvalitu a funkčnost FANUC a nabídnout tak praktický a ekonomický doplněk sortimentu balení.

Stejně jako všechny roboty FANUC je i SR-20 i A vybaven nejmodernějším softwarem a funkcemi FANUC. Je poháněn řadičem R-30 i B Compact Plus , který podporuje nástroj FANUC pro zpracování obrazu i RVision® , logistický software i RPickTool®, sledování dopravníku, široká škála připojení průmyslové sběrnice, integrované bezpečnostní funkce (např. DCS) a téměř všechny dostupné softwarové možnosti robota. Vzhledem k tomu, že robot lze dodávat s přívěskem Teach nebo bez něj, nabízí společnost FANUC pro snadné nastavení a programování robota programovací software iRProgrammer®, který běží na tabletech nebo počítačích PC a lze k němu snadno přistupovat prostřednictvím různých webových prohlížečů (safari, chrom, IE atd.). Simulační software FANUC RoboGuide® pro studie proveditelnosti může předem zkontrolovat projekt vychystávání nebo balení z hlediska propustnosti, dosahu a trvanlivosti robota, aniž by podstupoval finanční riziko nebo vytvářel nákladné mechanické konstrukce. FANUC tak může nabídnout komplexní řešení pro různé aplikace pro vychystávání a balení a SR-20 iA přináší do světa robotů SCARA osvědčenou kvalitu a služby FANUC.

O FANUCU
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 dceřinými společnostmi FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC