Sinumerik One Dynamics – nové technologické balíčky pro řízení pohybu a kvalitu obrobku

sinumeric one

S verzí softwaru NCU-SW 6.14 uvádí společnost Siemens na trh tři výkonné technologické balíčky výhradně pro Sinumerik One CNC. Balíčky Sinumerik One Dynamics jsou k dispozici ve třech různých úrovních: One Dynamics Operate, One Dynamics 3osé frézování a One Dynamics 5osé frézování.

Softwarové funkce obsažené v technologických balíčcích podporují uživatele od programování na úrovni stroje v dílně až po vysoce výkonné obrábění obrobků programovaných pomocí CAD-CAM s vysokou kvalitou povrchu.

sinumeric

Balíček One Dynamics Operate podporuje uživatele v efektivním programování v dílně s osvědčenými obráběcími cykly Sinumerik a vysoce kvalitní CNC simulací pro obráběcí technologie frézování a soustružení. Uživatel má navíc různé možnosti přístupu ke svým NC programům a dokumentům obrobku. Má možnost bezpapírové výroby a může si například ve velmi krátké době vizualizovat svá 3D CAD data v prostředí dílny.

Pro zpracování CNC programů generovaných CAM pro volné povrchové obrábění nabízejí One Dynamics 3 a 5osé frézovací balíčky s Top Surface a Top Speed ​​Plus CNC funkce pro vynikající řízení pohybu a dokonalé povrchy obrobku. U technologie Top Surface jsou geometrická data ze systému CAM kontrolována a optimalizována během zpracování na CNC pomocí inteligentního algoritmu. To umožňuje dosáhnout vysoké kvality povrchu při frézování složitých povrchů volného tvaru. To je zvláště výhodné v případě geometricky složitých součástí forem, které mají zvláštní požadavky na kvalitu povrchu, rozměrovou přesnost a efektivitu výroby, například při výrobě nástrojů a forem, konstrukci letadel nebo lékařské technologii.

Díky své nové technologii filtrů Top Speed ​​Plus zajišťuje, že je možná zvýšená dynamika bez stimulace mechanických vibrací ve stroji a že spolehlivě udržuje přesnost kontury. V závislosti na konkrétní aplikaci to může zkrátit dobu zpracování až o 30 procent.

Funkce Sinumerik One Dynamics až na několik výjimek nevyžadují uvedení do provozu ze strany výrobce stroje. Po aktivaci jsou uživateli k dispozici k okamžitému použití na stroji. Jelikož se jedná o softwarové funkce CNC řízení, není nutný žádný zásah do stroje nebo mechaniky stroje. Pro uživatele, kteří mají obzvláště náročné požadavky na kvalitu a rychlost obrábění, může výrobce stroje přidat do Sinumerik další volitelné CNC funkce, které jdou nad rámec balíčků Sinumerik One Dynamics. Tyto doplňkové funkce musí být poté povoleny, parametrizovány a přizpůsobeny statice a dynamice stroje pro jednotlivý stroj uživatele.

Více o Sinumerik One naleznete zde.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens