SKF a NIO rozšiřují strategickou spolupráci

skf nio

SKF a NIO, přední výrobce prémiových chytrých elektrických vozidel, posílily svou strategickou spolupráci. Dle dohody bude SKF preferovaným dodavatelem keramických kuličkových ložisek a bude poskytovat rozsáhlé technické znalosti na podporu vývoje produktů NIO a plánů globální expanze.

V roce 2021 NIO dodala více než 90 000 vozidel, především na domácím trhu. Během roku 2022 začala NIO uvádět svá vozidla na klíčové trhy v Evropě, včetně Nizozemska, Německa, Švédska a Dánska.

skf nio

David Johansson, prezident SKF Automotive, říká: „SKF podporuje NIO od uvedení jejich prvního vozu v roce 2014. Během této doby jsme vybudovali silný technický vztah, jehož příkladem je tato dohoda. Ilustruje to také prémiové schopnosti SKF v rámci elektrických vozidel a naši schopnost podporovat zákazníky po celém světě.

Inovativní keramická kuličková ložiska SKF, která jsou lehčí a mohou se otáčet vyšší rychlostí než tradiční ložiska, jsou klíčovou součástí mnoha hnacích ústrojí elektrických vozidel. SKF dodává řadě předních výrobců elektromobilů v Asii, Evropě a Americe.

skf nio

Alan Zeng, senior viceprezident NIO a generální ředitel XPT, říká: „Se společností SKF v tomto odvětví již dlouho spolupracujeme na výrobě konkurenceschopných elektrických výrobků. Věříme, že globální zkušenosti a kompetence SKF poskytnou silnou podporu naší globální strategii. Společně přineseme více inovativních produktů a vynikající uživatelskou zkušenost spotřebitelům v celosvětovém měřítku.“

Zdroj zprávy: SKF
SKF