ŠKODA Adventure: Po stopách historie ŠKODA AUTO s novou vlastivědnou aplikací pro chytré telefony

Nová bezplatná aplikace ŠKODA Adventure seznamuje uživatele se vzrušujícím příběhem historického vývoje mladoboleslavské společnosti ŠKODA AUTO. Na výběr jsou dva okruhy: Cesta po Mladé Boleslavi a Cesta po ŠKODA Muzeu. ŠKODA Adventure zábavnou formou vtahuje do historie české automobilky i města, v němž ŠKODA AUTO působí od roku 1895.

Čeští průkopníci individuální mobility, nadšení cyklisté Václav Laurin a Václav Klement, položili před Vánocemi 1895 základy společnosti ŠKODA AUTO právě v Mladé Boleslavi. V tomto městě dodnes působí vedení jedné z nejstarších automobilek světa, nachází se zde také její hlavní výrobní závod, výzkumně-vývojová základna, ŠKODA AUTO Vysoká škola a v neposlední řadě ŠKODA Muzeum. Po místech, kudy již 126. rokem kráčí historie jízdních kol, motocyklů, automobilů a dalších produktů značky Laurin & Klement/ŠKODA provází nová aplikace ŠKODA Adventure. Uživatelům je k dispozici zdarma, a to na AppStore i Google Play.

škoda adventure

Putování po stopách strhujícího příběhu vývoje společnosti ŠKODA AUTO je rozděleno do dvou na sobě nezávislých okruhů. Je tak pouze na uživateli aplikace ŠKODA Adventure, zda absolvuje jedinou z vycházek či oba okruhy, případně v jakém pořadí.

Cesta po Mladé Boleslavi
Během putování domovským městem společnosti ŠKODA AUTO čeká uživatele 12 zastavení, resp. úkolů. Po otevření některého úkolu a jeho úspěšném vyřešení získá návštěvník Mladé Boleslavi přístup k dalším 11 místům. Všechna jsou spjata s historickým vývojem společnosti ŠKODA AUTO, tematický záběr je přitom velmi široký: od osobností zakladatelů Laurina a Klementa přes bývalá i současná místa výroby automobilů ŠKODA po sídla dalších míst přímo spojených se společností ŠKODA AUTO. Celková délka trasy činí asi 3,5 km, k jejímu absolvování bude potřeba přibližně 1,5 – 2 hodiny času (včetně plnění úkolů).

Cesta po ŠKODA Muzeu
Druhý z okruhů aplikace ŠKODA Adventure přivádí návštěvníky do centra Mladé Boleslavi, kde se nachází ŠKODA Muzeum. Základy jeho reprezentativní sbírky byly položeny již v polovině 60. let minulého století, současné ŠKODA Muzeum otevřelo své brány veřejnosti v roce 1995. Sídlí v přestavěné historické tovární budově, disponuje i vlastní renovační dílnou, archivem, depozitářem a dalším zázemím. V současné době disponuje přibližně 350 exponáty, z nichž nejstarší je bicykl SLAVIA z roku 1899, nesmí chybět ani první automobil Laurin & Klement VOITURETTE A. Na recepci ŠKODA Muzea, po zakoupení vstupného, si uživatel aplikace načtením piktogramu odemkne sedm úkolů. Může je plnit v libovolném pořadí, přičemž správné odpovědi nalezne přímo v muzejní expozici. Zodpovězení otázky nemusí nutně znamenat výběr správné odpovědi, ale třeba i nalezení příslušného výstavního exponátu a naskenování piktogramu. Ostatně u každého úkolu jsou uvedeny srozumitelné pokyny.

ŠKODA Muzeum je otevřeno denně od 9 do 17 hodin.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda