ŠKODA AUTO cílí na mladší publikum, nejen pro něj připravila interaktivní hru FOUNDERS o ceny

Founders škoda auto game

České zastoupení automobilky ŠKODA spouští na svém facebookovém profilu hru ŠKODA FOUNDERS. Komiksové příběhy se zakladateli Václavem Laurinem a Václavem Klementem se odehrávají v alternativní současnosti a hráči je mohou ovlivňovat svými rozhodnutími prostřednictvím interaktivního bota v komunikační aplikaci Messenger. Kdo dojde až do cíle, bude zařazen do slosování o ceny. Tou hlavní je měsíční zápůjčka vozu ŠKODA ENYAQ iV.

škoda auto founders

Do hry se může zapojit každý, kdo navštíví facebookový profil ŠKODA Česká republika. Prostřednictvím funkce Messenger si vybere, zda chce mluvit s pracovníkem zákaznické péče, nebo spustit hru ŠKODA FOUNDERS. Pokud zvolí druhou variantu, stává se součástí příběhu, který zároveň aktivně tvoří. Hru otevírá úvodní video a celý příběh pracuje s sherlockovským záměrem, kdy jsou historické postavy zasazeny do současnosti. Interaktivní hra ve stylu legendárních textových adventur obsahuje 3 komplexní logické rébusy a má stejný počet alternativních konců. Příběh je protkán popkulturními odkazy – například z filmů Kmotr či Smrtonosná past 3. Každý, kdo hru dohraje až do konce, se dostává do slosování o padesát cen. V případě, že uživatel nasbírá ve hře všech 8 trofejí, dostane se do slosování hned dvakrát. Jeden vylosovaný výherce získá jako hlavní cenu měsíční zápůjčku vozu ŠKODA ENYAQ iV, 10 dalších obdrží sluchátka JBL a všech 50 vylosovaných úspěšných hráčů obdrží prémiovou verzi tištěného komiksu. „Tímto projektem chceme oslovit primárně teenagery, ale věříme, že komiksové pojetí zaujme i mileniály. S ohledem na tuto cílovou skupinu volíme charakter kampaně, která se opírá o influencery z řad geeků, streamerů, hráčů videoher, ale také sběratelů komiksů,“ vysvětluje Filip Keresteš z oddělení marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.

founders škoda

Kromě interaktivní hry se počítá rovněž se 2 variantami tištěného komiksu, v němž se objevuje řada historických reálií, které mají u mladého publika potenciál vzbudit zájem o historii automobilky ŠKODA. Kampaňová varianta na standardním lesklém papíru bude mít 14 stran a obsahuje QR kód, který hráče nasměruje do hry. Primárně je určena k distribuci do prodejní sítě ŠKODA AUTO Česká republika. Prémiová varianta na ještě kvalitnějším papíru je obohacena o dalších 14 stran povídky s komiksovými doplňky. Slouží jako kompaktní kapitola FOUNDERS coby cena do soutěže, k zaslání influencerům a případně k pozdějšímu prodeji. Veškeré aktivity včetně samotné hry potrvají do 31. srpna. V případě úspěchu není vyloučeno podzimní pokračování druhým komiksem.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda