ŠKODA AUTO: Dr. Florian Weymar bude novým vedoucím Řízení kvality

škoda

Společnost ŠKODA AUTO povolá Dr. Floriana Weymara k 1. lednu 2021 do pozice vedoucího Řízení kvality. Ve své současné pozici je tento promovaný strojní inženýr v české automobilce zodpovědný za Vývoj celého vozu. V nové funkci vystřídá Franka Schreiera, který po své více než čtyřicetileté kariéře v koncernu Volkswagen odchází do důchodu.

Dr. Florian Weymar zahájil svou profesní činnost v koncernu Volkswagen po ukončení svých studií strojírenství v roce 1996. Ve společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu pracoval nejprve v různých pozicích v oblasti výroby, než v roce 2002 převzal vedení Analýzy a plánování kvality. Od roku 2005 byl Weymar odpovědný za Řízení kvality v závodě značky Volkswagen v Emdenu, než v roce 2007 převzal Řízení kvality společnosti Volkswagen Slovakia v Bratislavě. V roce 2012 se vrátil do Německa, kde zodpovídal za výrobu vozů modelových řad Golf a Passat ve společnosti VW Sachsen GmbH ve Zwickau. Po svém povolání na pozici vedoucího Kvality výroby značky Volkswagen ve Wolfsburgu přešel Weymar v roce 2014 do společnosti ŠKODA AUTO do Mladé Boleslavi, kde do roku 2017 pracoval jako vedoucí Kvality celého vozu a poté jako vedoucí Vývoje celého vozu. Na pozici vedoucího řízení kvality společnosti ŠKODA AUTO nastoupí k 1. lednu 2021.

Dr. Florian Weymar

Frank Schreier pro koncern Volkswagen pracuje už 42 let. Po ukončení studia strojírenství v Braunschweigu pracoval nejprve v oblasti výroby automobilů, mimo jiné jako vedoucí směny na montáži a jako asistent vedoucího výroby. Od roku 1990 pracoval v různých řídících funkcích v oblasti konečné montáže vozů a v roce 1996 byl pověřen vedením výroby vozů ve společnosti Volkswagen Bratislava. V roce 2001 se ujal vedení Výroby vozů ve společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu, než byl v roce 2006 poprvé povolán do funkce vedoucího Řízení kvality společnosti ŠKODA AUTO. Od roku 2010 zodpovídal za kvalitu modelových řad Midsize a Fullsize společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu, v roce 2011 pak přešel ke značce SEAT. Zde Frank Schreier po dobu tří let vedl Řízení kvality, než se v roce 2014 vrátil do Mladé Boleslavi na stejnou pozici ve společnosti ŠKODA AUTO.

Frank Schreier

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Thomas Schäfer zdůraznil: „Děkuji Franku Schreierovi za jeho vynikající nasazení pro ŠKODA AUTO. Spolu se svým týmem Řízení kvality výrazně rozvinul standardy kvality produktu a stanovil nové. Přeji Franku Schreierovi do dalšího života všechno nejlepší a pevné zdraví. Zároveň se těším na další spolupráci s Dr. Florianem Weymarem v jeho nové roli. Jako součást rozšířeného představenstva zajistí, že kvalita našich elektrifikovaných vozů bude i nadále udržována na typicky vysoké úrovni značky ŠKODA.“

Zdroj zprávy: ŠKODA Auto a.s.
Škoda