ŠKODA AUTO jako generální partner Roku nových technologií 2022 pomáhá firmám s využitím inovativních technologií

škoda enyaq

ŠKODA AUTO a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pokračují v úspěšné spolupráci zahájené již v roce 2018. Letos se automobilka bude jako generální partner podílet zejména na projektu Rok nových technologií 2022. Současná ekonomická situace je nejen výzvou, ale také příležitostí pro transformaci a cílem spolupráce je proto zvyšovat technologickou úroveň a připravenost firem na práci s moderními inovativními technologiemi.

škoda púro amsp čr

V rámci partnerství přinese projekt v následujícím roce řadu průzkumů souvisejících s vysoce aktuálními tématy ve spojení s využíváním technologií ve firmách. Zabývat se budou tématy od robotizace, automatizace a digitalizace až po aktuální trendy a směřování v udržitelnosti a cirkulární ekonomice. Tato témata jsou zároveň jednotlivými moduly projektu pro letošní rok. Výsledky průzkumů poslouží pro přípravu odborných materiálů pro firmy i pro medializaci témat, která jsou pro české podnikatele a firmy klíčová. AMSP ČR chce jejich prostřednictvím malým a středním podnikům pomoci při adaptaci na neustále se měnící trh a ukázat nové příležitosti rozvoje.

„Ve ŠKODA AUTO tvoříme budoucnost již více než 125 let. Implementace a práce s moderními technologiemi i kontinuální zavádění inovací do všech našich produktů nás každý den posouvá dál. Našemu odvětví dnes vládne přesun k elektromobilitě a my do ní v příštích pěti letech chceme investovat dalších téměř 5,6 miliardy eur. Díky partnerství s AMSP ČR můžeme naše know-how a rozsáhlé zkušenosti s inovacemi, zaváděním nových technologií či digitalizací předávat dál jiným českým firmám. Jsou to právě technologie, které naši ekonomiku posunou do moderní doby,“ říká Miroslav Holan, vedoucí Rozvoje obchodní sítě ŠKODA AUTO ČR.

Spolupráce s asociací ale nekončí jen u průzkumů. ŠKODA AUTO v rámci projektu vystoupí na konferencích k digitalizaci a k cirkulární ekonomice a bude se podílet také na webinářích a edukativních videích připravovaných letos na podzim. V rámci spolupráce navíc automobilka, která je lídrem v zavádění elektromobility v automobilovém průmyslu, poskytla AMSP ČR plně elektrický vůz ŠKODA ENYAQ iV s dojezdem přesahujícím 500 km. AMSP ČR a ŠKODA AUTO spolupracují již od roku 2018 a letošní projekt navazuje na loňský Rok nových příležitostí 2021, který byl zaměřen zejména na komunikaci se zákazníky, marketing a alternativní formy práce. AMSP ČR funguje již od roku 2001 a od té doby reprezentuje nejširší podnikatelský segment v ČR. Je podpůrným místem zejména pro novou legislativu, exportní politiku, výzkum, vývoj a inovace, financování, daně, sociální politiku, dotace a vzdělávání.

„ŠKODA AUTO je lídr českého trhu a my si spolupráce velmi vážíme. Můžeme tak přenášet nejnovější trendy a poznatky z oblasti nových technologií, ale také udržitelnosti směrem k menším podnikům. Díky poskytnutí vozu ŠKODA ENYAQ iV také můžeme jít našim členům příkladem v tématu elektromobility a snižování emisí. A to není vše – v rámci partnerství máme v plánu řadu dalších zajímavých témat pro naše členy“, uvádí Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

O projektu Rok nových technologií 2022
rnt 2022Realizátorem projektu je Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), která tak navazuje na své úspěšné předchozí projekty Rok řemesel 2016, Rok venkova 2017, Rok rodinného podnikání 2018, Rok digitálního podnikání 2019, Rok malého podnikání 2020 a Rok nových příležitostí 2021. AMSP ČR v projektu Rok nových technologií 2022 aktuálně reaguje na rozvoj podnikání s využíváním moderních technologií (konkurenceschopnost), změny ekosystému MSP v ČR po dopadech Covid-19 (odolnost) a klíčové podporované směry rozvoje EU pro MSP (dlouhodobost). Cílovou skupinou jsou malé a střední podniky a OSVČ, spolky, pozorovatelé a partneři AMSP ČR. Jedná se tak o marketingový dosah na zhruba 300 000 subjektů. Více na https://www.rnt2022.cz.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda