ŠKODA AUTO je generálním partnerem projektu Rok malého podnikání 2020

ŠKODA AUTO pokračuje ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, kterou zahájila v předloňském roce. Letos se stává generálním partnerem projektu Rok malého podnikání 2020, který si klade za cíl podpořit rozvoj a růst malých a středních podnikatelů. V rámci projektu bude připraveno mnoho aktivit edukativního charakteru. Na téma podpory živnostníků a malých podniků vypsala AMSP ČR řadu konferencí, seminářů i webinářů, z nichž některých se aktivně zúčastní i tuzemské zastoupení značky ŠKODA.

škoda

Připomenout si důležitost živnostníků a malých firem je pro ŠKODA AUTO Česká republika velice důležité, zejména v roce 2020, kdy firma slaví 125 let od založení. Téma letošního projektu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) je pro firmu současně pohledem do své historie, na samý začátek, kdy Václavové Laurin a Klement spolu založili malý podnik, který se postupně rozrostl až do dnešní podoby. „Živnostníci a malí podnikatelé jsou pro nás cenění zákazníci, ale především nezbytní partneři. Malé a střední podniky tvoří podstatnou část naší obchodní a servisní sítě, zajišťují velkou část kontaktu mezi zákazníky a ŠKODA AUTO,“ říká Luboš Vlček, šéf ŠKODA AUTO Česká republika. Automobilka má pro malé a střední podniky fleetový program, který umožňuje uzavřít smlouvu už od dvou vozů a nabízí také výhodný zaměstnanecký program.

Program Roku malého podnikání 2020 částečně čerpá z předchozích let. Zejména loňský projekt Rok digitálního podnikání 2019, kde byla ŠKODA AUTO rovněž partnerem, se těšil velikému úspěchu, proto na něj navazují i programové bloky letošního projektu. Hlavními oblastmi jsou digitalizace a kyberbezpečnost. V rámci digitalizace byznysu se ŠKODA AUTO může opřít o nový e-shop pro český trh na adrese eshop.skoda-auto.cz, který pomáhá zákazníkům v orientaci spojením moderního vzhledu s vylepšenými funkcionalitami, web www.skodaplus.cz, umožňující zákazníkům vybrat si z široké nabídky certifikovaných ojetých vozů ŠKODA, a platformu www.skoda-online.cz, která umožňuje autorizovaným dealerům online prodávat i skladové vozy ŠKODA. „Rozšíření online nabídky o skladové vozy je další logický krok v digitalizaci našeho prodejního procesu,“ říká Miroslav Holan, vedoucí rozvoje obchodní sítě ŠKODA AUTO Česká republika. „Zákaznické chování se mění i v automobilovém sektoru a značka ŠKODA chce jako leader na domácím trhu zákazníkům nabízet to nejlepší. Věříme, že podobné digitální nástroje budou v blízké budoucnosti zajímavé pro stále větší část naší klientely,“ dodává Miroslav Holan.

Holanova slova potvrzuje i výsledek průzkumu, který ŠKODA AUTO zaštiťuje. Tři pětiny majitelů malých a středních podniků považují digitalizaci za důležitý proces, který přinese zrychlení komunikace, zvýšení produktivity a zároveň zjednoduší byrokracii, která je pro menší firmy stále často překážkou. Digitalizace se týká se i správy vozového parku. Jednoduchá správa nejen že dokáže podnikateli ušetřit čas, ale vkládá mu do ruky praktický nástroj, pomáhající s efektivním využitím kapacity vozového parku. Z výsledků průzkumu vyplývá, že jednou z aplikací, která oslovuje majitele, jednatele a ředitele malých a středních firem, je elektronická kniha jízd s GPS sledováním, výpočtem spotřeby a dalšími funkcemi.

Hlavním cílem projektu Rok malého podnikání 2020 je podpora rozvoje a konkurenceschopnosti malých českých podniků a živnostníků. Domácí automobilka se rozhodla pro pokračování v roli generálního partnera po třetí rok. Její zkušenosti mohou být přínosné i pro řadu jiných průmyslových podniků, ale především chce pomoci svým autorizovaným obchodním partnerům se zvládnutím výzev, kterým malé podniky čelí. Velká část autorizovaných dealerů totiž splňuje definici malého či středního českého podniku a někteří jsou přímo členy asociace.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda