ŠKODA AUTO jmenovala Petera Olaha vedoucím designu interiéru

peter olah

Peter Olah se stal vedoucím designu interiéru ve ŠKODA AUTO. Předtím byl tento habilitovaný designer ve společnosti ŠKODA AUTO od roku 2015 zodpovědný za architekturu interiéru veškerých modelů značky ŠKODA.

Šéfdesigner ŠKODA AUTO Oliver Stefani zdůrazňuje: „Pod vedením Petera Olaha učinila architektura interiéru našich modelů v posledních letech velký krok vpřed. Jako vedoucí designu architektury interiéru realizoval společně se svým týmem celou řadu inovativních konceptů a dával nové podněty k přemýšlení. Se svými kreativními nápady a dlouholetými zkušenostmi je Peter Olah ideálním novým kandidátem na pozici vedoucího designu interiéru. Těším se na další spolupráci s ním.“

peter olah škoda

Po ukončení studia na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě založil Peter Olah designové studio a poté v roce 2002 nastoupil do koncernu Volkswagen. Nejprve pracoval v designovém studiu ve ŠKODA AUTO a zde povýšil do roku 2005 na senior designera. Současně ukončil doktorské studium a později se po habilitaci na Slovenské technické univerzitě stal rovněž docentem. V roce 2006 Olah přešel do Postupimi do Evropského designového centra koncernu Volkswagen, kde se zabýval projekty pro různé značky koncernu Volkswagen. V roce 2007 se vrátil do společnosti ŠKODA AUTO a následně pracoval jako projektový manažer designu. Později řídil tým architektury interiéru, detailingu a rozhraní mezi člověkem a strojem (HMI). Do jeho působnosti zde patřily vedle strategie designu také modely vnitřní výbavy, digitální designové modely a design digitálních rozhraní, jakož i design konektivity a infotainmentu, grafický design a merchandising.

peter olah

Od roku 2015 převzal Peter Olah odpovědnost za architekturu interiéru veškerých modelů značky ŠKODA. Ve své nové funkci vedoucího designu interiéru bude Peter Olah v budoucnu zodpovídat za tvorbu podoby kompletního interiéru vozů všech modelových řad. Jeho oblast působnosti tím bude zahrnovat architekturu interiéru i design ovládacích prvků (uživatelské rozhraní – user interface, UI), formování uživatelského zážitku (user experience, UX) nebo výběr barev, látek a materiálů (Color & Trim).

Peter Olah mimo jiné navrhnul také trofeje pro vítěze Tour de France a pracoval na pohárech pro mistrovství světa v ledním hokeji IIHF a pro další události.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda