ŠKODA AUTO motivuje zaměstnance k očkování

vakcína korona očkování

Společnost ŠKODA AUTO vyhlásila na základě dohody s Odbory KOVO motivační program na podporu očkování zaměstnanců proti nemoci covid-19. Každý zaměstnanec, který se již nechal v rámci státního systému očkovat nebo absolvuje kompletní vakcinaci do konce září, získá jako odměnu body do interního programu benefitů v hodnotě 2 000 korun nebo až dva dny volna. Program je určen pro všechny kmenové i agenturní pracovníky, pravidla myslí také na zaměstnankyně a zaměstnance na mateřské či rodičovské dovolené. Cílem je ještě zvýšit podíl očkovaných a dále omezit riziko šíření nemoci ve firmě i společnosti jako celku.

očkování koronavirus

„ŠKODA AUTO se po vypuknutí nemoci covid-19 postavila pandemii s neobyčejnou důsledností, která nám pomohla ochránit zaměstnance před onemocněním,“ říká Miroslav Kroupa, vedoucí řízení značky a interního týmu Anticovid, a pokračuje „Přijali jsme přes 80 opatření proti šíření nákazy ve všech areálech firmy a zavedli řadu postupů nad rámec povinných nařízení. Od začátku také podporujeme očkování jako nejúčinnější způsob, jak se vrátit k normálnímu životu, a proto chceme motivovat a mimořádně ocenit ty kolegy, kteří chrání sebe i své okolí prostřednictvím očkování.“

Jaroslav Povšík, předseda Podnikové rady Odborů KOVO, k tomu dodává: „Vím, že covid-19 a jeho následky jsou dnes diskutovány na celé naší planetě. Vím, že je velmi intenzivně diskutováno očkování – nechat se očkovat, nebo se nenechat očkovat. Já jsem už ve svém životě byl očkován tolikrát, že mi to ani nepřijde. A věřte, že očkování proti covid-19 a jeho mutacím je v současné době, ať chceme či nechceme, cestou k odpovědnosti za sebe, za naše rodiny, za druhé. Je to cesta ke svobodě. Opatrujte se, prosím.“

korona

Čerpání odměn je pro zaměstnance velmi jednoduché. Stačí se prokázat certifikátem o ukončeném očkování některou ze schválených vakcín a vybrat si, jaký konkrétní benefit bude chtít pracovník využít: získat lze až dva dny volna nebo body do interního programu benefitů.

Pravidla se týkají nejen kmenových a agenturních zaměstnanců, ale i například kolegyň a kolegů na mateřské či rodičovské dovolené.

ŠKODA AUTO spustila na jaře systém evidence zájemců o očkování a s využitím vlastního zdravotního personálu pomohla s vakcinací i mimo firmu, například v domovech pro seniory. Očkování ve ŠKODA AUTO probíhá formou podpory Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi.

očkování korona vakcína

V rámci interní komunikace firma také spustila informační kampaň ŠKODA AUTO PROčkování, která jednoduchou formou zaměstnancům odpovídá na nejčastější otázky, jež souvisejí s aplikací vakcíny proti nemoci covid-19, a současně přibližuje výhody, které vakcinace přináší, například v oblasti cestování nebo návštěv kulturních a sportovních akcí. Tváří kampaně se stali kolegové, kteří již ochrannou látku dostali.

Ochrana zdraví zaměstnanců patří k nejvyšším hodnotám společnosti ŠKODA AUTO. Do opatření proti šíření koronaviru investovala automobilka ŠKODA AUTO od vypuknutí pandemie více než jednu miliardu korun. Společně s Odbory KOVO zavedla během první vlny komplexní postupy pro ochranu zaměstnanců, nazvané Bezpečná výroba a Bezpečná kancelář, zdarma poskytla ochranné masky a roušky a zajistila pravidelné testy na covid-19 pro všechny zaměstnance. K účinnému omezení dalšího přenosu nákazy pomohl i důsledný interní systém trasování.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda