ŠKODA AUTO obnovuje výrobu modelu ENYAQ iV

výroba škoda

Po několikatýdenním přerušení obnovila společnost ŠKODA AUTO výrobu modelu ENYAQ iV. Zpočátku bude z linek sjíždět zhruba 1 000 vozů týdně, kapacita se však bude postupně navyšovat. Důvodem pro přerušení výroby byly omezené dodávky kabelových svazků od dodavatelů z Ukrajiny.

Společnost ŠKODA AUTO ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi obnovila výrobu plně elektrického SUV modelu ENYAQ iV. Kvůli omezeným dodávkám kabelových svazků bylo nutné produkci na několik týdnů přerušit.

enyaq škoda

Nyní jsou dodávky potřebných dílů opět zajištěné a výrobu je možné obnovit. Dlouhodobým cílem společnosti ŠKODA AUTO je zachování plné výrobní kapacity. To ovšem závisí na dostupnosti dílů, přičemž další vývoj v tuto chvíli nelze předpovídat.

Po obnovení výroby se počítá s týdenní kapacitou 1 000 vozů ENYAQ iV a tato úroveň se bude během následujících dvou měsíců postupně navyšovat. V dlouhodobém horizontu se v závodě v Mladé Boleslavi denně vyrobí až 370 vozů ENYAQ iV a ENYAQ COUPÉ iV.

ENYAQ COUPÉ iV

Škoda ENYAQ iV Coupé, výroba, 2022

První SUV značky ŠKODA s plně elektrickým pohonem představuje pro českou automobilku zatím největší krok v realizaci své strategie elektromobility. ENYAQ iV vychází z modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Vůz vzniká v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi a je tak jediným modelem na bázi MEB v Evropě, který se vyrábí mimo Německo. Automobilka kvůli modelu ENYAQ iV přebudovala stávající linku a upravila ji i pro potřeby vozů kategorie MEB. Díky tomu zde – jako v jediném evropském závodě koncernu Volkswagen – probíhá současně výroba automobilů se spalovacími motory (na modulární platformě MQB) a elektromotory (na platformě MEB). Ze stejné linky tak vedle plně elektrického SUV sjíždí i nejprodávanější model OCTAVIA.

škoda

 

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda