ŠKODA AUTO se stává nekuřáckou společností

Všechny areály, provozy a vyznačené pozemky společnosti ŠKODA AUTO budou v budoucnu nekuřácké. Česká automobilka podporuje své zaměstnance v odvykání kouření, čímž zároveň zdůrazňuje svou roli odpovědného zaměstnavatele a společnosti, která dbá na zdraví zaměstnanců.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Thomas Schäfer zdůrazňuje: „Naší nejvyšší prioritou je co nejlépe chránit zdraví našich zaměstnanců. Opatření proti covidu-19 tvoří vhodný základ, na kterém nyní stavíme. Dalším logickým krokem je, že se staneme nekuřáckou společností. Díky tomu budeme motivovat naše zaměstnance k udržitelnějšímu, a především zdravějšímu životnímu stylu, odbouráme případné bariéry mezi kuřáky a nekuřáky a snížením množství odpadu také přispějeme k ochraně životního prostředí.“

nekuřák škoda auto

Rozhodnutí o vytvoření nekuřáckého pracovního prostředí přijala společnost ŠKODA AUTO v úzké součinnosti se svým sociálním partnerem Odbory KOVO. Společnost se tak prezentuje jako zodpovědný zaměstnavatel, který dbá na zdraví zaměstnanců. První opatření pro konkrétní realizaci tohoto plánu již byla přijata. Například v indických výrobních závodech v Púně a Aurangábádu je kouření již minulostí.

ŠKODA AUTO také již delší dobu podporuje zaměstnance, kteří chtějí přestat kouřit, a to různými nabídkami v rámci programu Na plicích záleží. Jde například o náhradní nikotinovou terapii a odborné poradenství pro zaměstnance. ŠKODA AUTO hradí náklady na tyto iniciativy společně se zdravotními pojišťovnami, například se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda.

Jako jeden z největších zaměstnavatelů v zemi podporuje česká automobilka přechod na nekuřáckou společnost a věnuje ochraně zdraví svých zaměstnanců tu nejvyšší prioritu. V České republice je již dnes zakázáno kouřit na mnoha místech, například v restauracích, na autobusových zastávkách či ve sportovních, kulturních a zábavních zařízeních. Přistoupení společnosti ŠKODA AUTO k zákazu kouření je tak logickým krokem pro maximální ochranu zdraví zaměstnanců.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda