ŠKODA AUTO SIMPLY CLEVER PODCAST 2.0 o vývoji globální platformy MQB-A0

škoda podcast

ŠKODA AUTO zveřejnila další díl svého podcastu SIMPLY CLEVER PODCAST 2.0. Experti automobilky i externí odborníci v pořadu hovoří mimo jiné o elektromobilitě, umělé inteligenci nebo digitalizaci. Jiří Dytrych, vedoucí produktové řady Small ve společnosti ŠKODA AUTO, nyní nabízí fanouškům české automobilky pohled na vývoj globální platformy MQB-A0 pro nové modely ve vstupním segmentu v regionech s velkým růstovým potenciálem. Jejím prostřednictvím ŠKODA AUTO poprvé nese odpovědnost za celosvětově používanou platformu koncernu Volkswagen.

škoda MQB-A0

SIMPLY CLEVER PODCAST 2.0 umožňuje každé dva týdny nahlédnout do zákulisí české automobilky. Hovoří v něm mimo jiné experti ze společností ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab i odborníci z technologických firem a start-upů o aktuálních tématech, jakými jsou například elektromobilita, umělá inteligence, digitalizace nebo průmysl 4.0. Moderace podcastu se ujal Vojtěch Koval, který dříve v Českém rozhlase uváděl vědecko-technologický magazín Experiment.

Hostem dalšího dílu podcastu je Jiří Dytrych. Jako vedoucí produktové řady Small ve společnosti ŠKODA AUTO vysvětluje podrobnosti týkající se vývoje globální platformy MQB-A0, za niž automobilka převzala v říjnu 2021 celosvětovou odpovědnost. Tato platforma slouží jako základ pro nové modely se spalovacími motory ve vstupních segmentech pro cílové trhy s velkým růstovým potenciálem, k nimž patří například Indie, Rusko, severní Afrika, státy ASEAN a Latinská Amerika. Rozhovor s Jiřím Dytrychem je ve formě videocastu k zhlédnutí i na serveru YouTube.

skoda podcast

Fanoušci značky ŠKODA naleznou podcast v mezinárodní i české verzi na všech běžných streamovacích platformách, jako například Spotify, Google Podcasts, Deezer nebo Apple Podcasts. Video k SIMPLY CLEVER PODCAST 2.0 je možné nalézt také prostřednictvím oficiálního kanálu společnosti ŠKODA AUTO na serveru YouTube.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda