ŠKODA AUTO – Skryté tváře designu

škoda auto

Automobilový design je mnohem širší obor než jen vytvoření tvarů vozu a jeho interiéru. Aby vznikl nový vůz nebo designový koncept, musí designéři spolupracovat s mnoha dalšími profesemi. Právě ty představuje platforma ŠKODA Storyboard v seriálu Skryté tváře designu.

Petr Nevřela

Série sedmi článků s exkluzivními fotografiemi zavádí čtenáře do zákulisí oddělení ŠKODA Design, kde mimo hlavní světla ramp působí například designéři uživatelského rozhraní, designéři světlometů či modeláři, ať už pracují pomocí digitálních technologií na virtuálních modelech, nebo stavějí modely hliněné. Představují se i týmy a specialisté, kteří mají na starosti výběr barev a materiálů pro interiéry vozů, odborníci na prezentace, logistiku, koordinaci spolupráce či pracovní nástroje pro celé oddělení připravující často utajované modely.

škoda auto model

 

„Jsem rád, že jsme mohli poodhalit zákulisí naší práce. ŠKODA Design pracuje jako jeden tým a každý jeho člen má svůj podíl na konečném výsledku – na emocích, které naše auta zanechávají.“ Oliver Stefani, šéfdesignér ŠKODA AUTO

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda