ŠKODA AUTO slaví jubilejní dvacáté vítězství v soutěži Českých 100 nejlepších

škoda

Navzdory náročné situaci, spojené s pandemií koronaviru, dokázala ŠKODA AUTO také v letošním roce obhájit vítězství v soutěži Českých 100 nejlepších. Jubilejní dvacáté vítězství tak dokládá dlouhodobé vynikající výsledky a výjimečné postavení tradiční české automobilky v rámci české ekonomiky. ŠKODA AUTO je nejúspěšnější společností v historii udělování tohoto prestižního ocenění.

„V této nelehké době si o to více vážíme obhajoby prvenství v této prestižní soutěži, která zároveň představuje motivaci ve snaze vrátit se zpět na trať v co nejkratší době. Kvůli pandemii koronaviru prochází český průmysl a spolu s ním i všechny firmy skutečnou zatěžkávací zkouškou a nikdo z nás v tuto chvíli netuší, kdy se situace ve světě opět stabilizuje. ŠKODA AUTO však ve své 125leté historii překonala mnoho překážek a i v této kritické chvíli je jedinečná podstata společnosti zdrojem její síly. Budoucnost proto vidíme optimisticky – naše společnost je strategicky dobře umístěná, má vynikající základ a nabízí atraktivní modelové portfolio. Jako jedna rodina ŠKODA AUTO se v těchto dobách sbližujeme ještě víc; podporujeme se navzájem, a i když jsou naše kroky opatrné, udržujeme si schopnost jednat. Největší dík patří našim zaměstnancům, kteří i navzdory této složité situaci svou každodenní prací přispívají k pozitivnímu rozvoji naší společnosti,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za řízení lidských zdrojů.

Bohdan Wojnar

Cílem soutěže Českých 100 nejlepších, pořádané každoročně panevropskou společností pro kulturu, vzdělání a vědeckou spolupráci COMENIUS, je ocenit nejúspěšnější české firmy. Výběr společností probíhá na základě hlasování přibližně 25 000 písemně oslovených odborníků z ekonomické a politické sféry. ŠKODA AUTO se v této soutěži, pořádané od roku 1996, pravidelně umisťuje na předních příčkách. V letošním roce zvítězila automobilka již po dvacáté a je tak nejúspěšnějším laureátem této ceny. Česká automobilka toto vítězství považuje za ocenění jejích dlouhodobých úspěchů, díky kterým se stala jedním z pilířů české ekonomiky.

ŠKODA AUTO patří se svojí 125letou historií k nejstarším doposud fungujícím automobilkám na světě. Významný rozvoj zaznamenala česká automobilka na počátku 90. let, kdy se spojila s koncernem Volkswagen. V této době čítala nabídka pouze jednu modelovou řadu a výroba se pohybovala přibližně okolo 170 000 vozů za rok. Od počátku partnerství s koncernem Volkswagen uplynulo již 29 let a z české automobilky se od té doby stala silná, mezinárodně úspěšná společnost, nabízející zákazníkům celkem 10 modelových řad. V roce 2019 překročila automobilka s více než 1,24 mil. již po šesté v řadě hranici jednoho milionu dodaných vozů zákazníkům.

O elektromobilitě je společnost ŠKODA AUTO přesvědčena a postupně elektrifikuje celé své modelové portfolio. Na začátku září představila automobilka v Praze svoji novou vlajkovou loď, model ENYAQ iV. Jedná se o první, plně elektrický vůz, který byl jako čistý elektromobil navržen od samého počátku. Jeho výroba byla zahájena minulý týden v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Na samotný vůz se pak zákazníci mohou těšit na jaře příštího roku.

Elektromobilita značky ŠKODA vzniká v srdci společnosti, v České republice. Automobilka tak zajišťuje budoucnost svých českých závodů a tím i pracovních míst. ŠKODA AUTO zaměstnává přibližně 42 000 zaměstnanců a patří mezi nejatraktivnější zaměstnavatele v České republice, což potvrzuje každoročně vítezstvími hned v několika anketách, a to nejen díky lákavým výhodám a benefitům pro své zaměstnance, ale i díky propracovanému systému vzdělávání a možnostem kariérního rozvoje.

</

Zdroj zprávy: ŠKODA Auto a.s.
Škoda