ŠKODA AUTO vyrobila v závodě v Mladé Boleslavi osm milionů manuálních převodovek MQ200

škoda

Společnost ŠKODA AUTO včera vyrobila osmimiliontou manuální převodovku typu MQ200 od zahájení její výroby v závodě v Mladé Boleslavi v roce 2000. Manuální pěti- nebo šestistupňová převodovka montuje do různých modelů značky ŠKODA i do vozů koncernových značek Volkswagen, Audi a Seat. Denně jich vyrobí celkem 1900 kusů. Dále automobilka vyrábí ve svém mateřském závodě také převodovku MQ100.

mq200 skoda

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, zdůrazňuje: „Blahopřeji všem zaměstnancům k dosažení tohoto výrobního jubilea. Je to skvělý výkon a dokládá naše technické dovednosti – manuální převodovka MQ200 je symbolem vysoké kvality a dlouhé životnosti. Výroba této převodovky je jasným signálem pro význam výroby komponentů na úrovni celého koncernu Volkswagen.“

 

gearbox mq200

Jen v loňském roce bylo v Mladé Boleslavi vyrobeno 383 000 kusů manuální pěti- nebo šestistupňové převodovky, denní objem výroby v současnosti dosahuje přibližně 1900 kusů. Převodovka MQ200 se montuje do vozů s benzínovými motory s točivým momentem do 200 Nm a objemem od 1,0 do 1,6 litru. Používá se v modelech značek ŠKODA, Volkswagen, Audi a Seat.

škoda auto převodovka

Vedle montáže převodovek MQ100 a MQ200 v Mladé Boleslavi vyrábí česká automobilka také přímo řazenou automatickou sedmistupňovou převodovku DQ200, a to v závodě ve Vrchlabí. Celkem společnost zaměstnává ve výrobě převodovek v obou závodech zhruba 1700 pracovníků.

gearbox skoda mq

V těsném sousedství výroby převodovek – ve stejné hale závodu v Mladé Boleslavi – vyrábí ŠKODA AUTO také vysokonapěťové trakční baterie pro plug-in hybridní modely ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA OCTAVIA iV. Na stejném místě bude navíc na začátku roku 2022 zahájena výroba bateriových systémů MEB pro model ŠKODA ENYAQ iV.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda