Škoda Group expanduje do Rakouska

siemens škoda

Škoda Group založila novou dceřinou společnost Škoda Group Austria GmbH se sídlem ve Vídni. Tato společnost přebírá 40 zaměstnanců a část aktiv společnosti Molinari Rail GmbH Austria, a to k 1. únoru 2023. Škoda Group tímto krokem výrazně posiluje svoji pozici v oblasti technického projektování a designu. Získává zkušený tým, který bude pracovat jak na zakázkách v rámci skupiny, tak i na vlastních projektech.

škoda group rakousko

 

“V roce prošla naše skupina hlavní změnami organizační struktury s cílem expandovat na nové trhy a rozšířit své portfolio. Tato nová akvizice je jasno ukázka naší práce a posilování pozice Škoda Group na trzích západní Evropy a zapadá do nás vytyčené strategie. Jsem rád, že jsme touto akvizicí získali tým 40 velmi zkušených projektantů.” Mike Niebling, prezident Region West ve Škoda Group

Převzetím zaměstnanců a části aktiv Molinari Rail GmbH Austria, která se v listopadu roku 2022 dostala do insolvence, získává Škoda Group dvě nové lokality. Hlavní sídlo její rakouské dceřiné společnosti se nachází ve Vídni a pobočce je v tyrolském městě Schwaz. Nová dceřiná společnost bude mít velkou samostatnost v rámci svého byznysu a expertízy, ale bude také podílet na aktivitách celé skupiny.

„Těšíme se na spolupráci s novými kolegy, kteří zajisté díky svému know-how přinesou nové myšlenky a nápady. Výzvou pro ně bude jistě i to, že budu pracovat jak na projektech v rámci skupin, tak i na projektech, které již mají zpracované pro své další zákazníky. Náš cíl je také pouze zakázky, které byly v době podpisu rozjednané,“ doplňuje Andreas Maroschik, prezident vývoje kolejových vozidel ve skupině Škoda.

Zdroj zprávy: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Škoda Transportation