Škoda Group koupila společnost Cegelec a.s.

škoda transportation

Škoda Group koupila 100 % akcií společnosti Cegelec as od VINCI Energies, člena nadnárodní průmyslové skupiny VINCI. Škoda Group tak rozšiřuje své portfolio o další komponenty pro různá vozidla hromadné dopravy a také zajímavý rozsah servisních služeb. Škoda navíc získává velmi zkušený tým pracovníků. Společnost Cegelec as bude pokračovat ve své podnikatelské činnosti v rámci Škoda Group pod novým názvem Electric Components as.

cegelec škoda group

„Škoda Group prochází dlouhodobým rozvojem a součástí toho je i posilování našich vývojových, výrobních a servisních kapacit. Těšíme se na spolupráci s novými kolegy a práci na zajímavých projektech – ať stávajících, tak nových, které nás brzy čekají“, uvedl Karel Majer, předseda představenstva a obchodní ředitel společnosti Škoda Electric as ze Škoda Group, pod kterou se nově nabytá společnost zařadí.

Společnost Cegelec a.s. (nově Electric Components as) se zabývá vývojem a výrobou elektrických zařízení se zaměřením především na městskou hromadnou dopravu. V centru pozornosti tak stojí zejména dodávky elektrické výzbroje pro tramvaje, trolejbusy, metro a příměstskou železnici. Ve spolupráci s dalšími subjekty se podílí také na modernizaci kolejových vozidel, především tramvají z původní produkce ČKD Praha.

Zdroj zprávy: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Škoda Transportation