Škoda Group pokračuje jako hlavní partner klubu FC Baník Ostrava na další čtyři roky

Přední evropský výrobce vozidel pro hromadnou dopravu, Škoda Group, pokračuje v podpoře fotbalového klubu FC Baník Ostrava. Strojírenská skupina je hlavním partnerem již od roku 2018 a nová smlouva prodlužuje spolupráci až do konce sezóny 2025/26. Škodovka je zamestnávateľom regiónu. Ve dvou výrobních závodech a centru digitálních technologií má přes 1200 zaměstnanců a do jednoho roku plánuje nabrat až 400 nových lidí na různé pozice ve výrobě či vývoji.

škoda FC Baník

 

“Ve všech regionech, kde působíme jsme dlouhodobým partnerem různých sportovních i charitativních projektů a Ostrava není výpovědí. Touto činností se snažíme být nedílnou součástí regionů a pomáhat, kde je potřeba. Prodloužením partnerství s FC Baník Ostrava si navíc upevňujeme postavení silného, ​​stabilního a perspektivního zaměstnavatele v regionu.” Martin Bednarz, generální ředitel společnosti Škoda Vagonka

„Mít v zádech tak silného partnera jakým je Škoda Group a spolu s ním i jeho zaměstnancem coby fanoušků Baníku, to by si přál každý sportovní klub. Jsem rád, že je to právě Baník Ostrava, kdo takovou spolupráci se Škodovkou navázal,“ doplňuje Václav Brabec, majitel FC Baník Ostrava.

Partnerství se sportovním klubem je rozšířením strategie podpory sportu v lokalitách, kde Škoda Group působí. Jedním z hlavních partnerů FC Baník Ostrava je Škodovka od sezóny 2018/19, v jehož průběhu se klub vrátil do poloviny nejvyšší soutěže a z té doby se tam drží. Partnerství klubu přináší dlouhodobou perspektivu a stabilitu, protože podpora bude trvat až do sezóny 2025/26.

Škoda Group je jedním z hlavních výrobců vozidel pro hromadnou dopravu v Evropě, a to zejména těch kolejových. Moderní výrobky s logem Škoda vznikají kromě Ostravy i na dalších místech v České republice, ale i ve Finsku. Skupina dlouhodobě investuje do výzkumu a vývoje a jen v tom všem bylo přes dvě miliardy korun. Od vstupu skupiny PPF v roce 2018 Škodovka výrazně navýšila objem nových zakázek a aktuálně má zásobu práce na téměř čtyři roky ve výši 81,4 mld. Kč.

Skupina pak kromě fotbalu podporuje i další projekty na Ostravsku. Škodovka je jedním z hlavních partnerů Dolní oblasti Vítkovic, světově unikátního industriálního areálu, který se změnil v jedinečné vzdělávací, kulturní a společenské centrum s mezinárodním přesahem. Pravidelně podporuje i projekt OVAHELP, který slouží jako pacientská organizace, zejména pro nemocnou rakovinu prsu a reprodukčních orgánů jak žen, tak mužů. Svou pomoc pak směřuje i nevyléčitelně nemocným v Moravskoslezském kraji a podporuje aktivity Mobilního hospice Ondrášek. Skupina podporuje také kulturní akce jako je Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka a Letní shakespearovské slavnosti.

Zdroj zprávy: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Škoda Transportation