Škoda Group pokračuje v expanzi modernizací lůžkových vozů pro ÖBB

Nightjet ŠKODA GROUP Šumperk

Škoda Group, přední výrobce vozidel pro hromadnou dopravu, získal zakázku na modernizaci lůžkových vozů pro ÖBB, rakouského národního dopravce. Smlouva zahrnuje modernizaci šesti vozů z flotily Nightjet dopravce ÖBB. Práce se vyrábí ve výrobním závodě Škoda Group v Šumperku, dodávka je plánována do roku 2024. Pro skupinu je to významný milník, neboť jde o další zakázku v regionu West, kde chce Škoda Group dále posilovat svou pozici.

Nightjet ŠKODA GROUP Šumperk

 

“Jsme nadšení, že jsme získali tuto zakázku pro ÖBB, a že máme možnost modernizovat jejich lůžkové vozy. Máme roky zkušeností v oblasti servisu a modernizace, díky čemuž dodáme produkty, které zlepší jízdní zážitky cestujících.” Jan Christoph Harder, prezident Region West ve Škoda Group

Nightjet ŠKODA GROUP Šumperk

 

„Jsme nadšení, že jsme získali tuto zakázku pro ÖBB, a že máme možnost modernizovat jejich lůžkové vozy. Máme roky zkušeností v oblasti servisu a modernizace, díky čemuž dodáme produkty, které zlepší jízdní zážitky cestujících,“ uvedl Jan Christoph Harder, prezident Region West ve Škoda Group. „Rakousko a celý širší region West jsou pro naši skupinu velmi důležitými trhy a tato zakázka dále posiluje náš závazek vůči regionu. Nicméně, v regionu určitě nejsou nováčky. Vyrábíme moderní tramvaje pro několik německých měst. V únoru tohoto roku jsme založili novou dceřinou společnost Škoda Group Austria s týmem technických inženýrů a designérů, díky čemuž jsme získali domov pro naše podnikání v Rakousku a tím i příležitost k dalšímu růstu.“

Nightjet ŠKODA GROUP Šumperk

Rakouský národní dopravce ÖBB si u Škoda Group objednal modernizaci 6 lůžkových vozů s opcí na dalších 28 vozů. Modernizace se vyrábí ve výrobním závodě Škoda Group v Šumperku, který má řadu zkušeností s modernizací a opravami různých typů kolejových vozidel. Vedle dalších vylepšení, modernizované vozy budou pohodlnými lůžky, moderním osvětlením a zrekonstruovanými koupelnami, stejně tak jako novým bezbariérovým oddílem. Škodovka díky svým bohatým zkušenostem a inovativním řešením nabídne cestujícím moderní lůžkové vozy, které jim zajistí pohodlnou a příjemnou noční cestu vlakem, ať už jedou za prací nebo za dobrodružstvím.

Nightjet ŠKODA GROUP Šumperk

Hotelový pokoj na kolejích
Škoda má s výrobou lůžkových vozů zkušenosti, její vlastní vozy jezdí ve Finsku, modernizované vozy jsou v provozu v dalších evropských zemích. Škoda Group navíc vyrábí další zcela nové noční vlaky, a to opět pro Finsko. Finský státní železniční dopravce VR Group si u Škodovky objednal devět lůžkových vozů a osm nákladních vozů pro přepravu automobilů. Tyto vlaky budou vyrobeny ve finských výrobních závodech Škoda Group v Otanmäki. Do provozu budou uvedeny do konce roku 2025. Jednotlivé kabiny jsou navrženy tak, aby připomínaly hotelové pokoje, díky čemuž budou moci cestující během své jízdy pohodlně pracovat i nerušeně odpočívat.

Nightjet ŠKODA GROUP Šumperk

Zdroj zprávy: ŠKODA GROUP a.s.
Škoda Transportation