ŠKODA i přes omezení způsobená koronavirem garantuje zásobování originálními díly po celém světě

škoda

I přesto, že výroba v českých závodech ŠKODA AUTO kvůli pandemii koronaviru stojí, nemusí mít zákazníci značky žádné obavy o zásobování svých vozů originálními díly. ŠKODA Parts Center v Mladé Boleslavi zásobuje servisy ve více než 94 zemích světa a zajišťuje tak mobilitu nejen zákazníků, ale i složek integrovaného záchranného systému. Různá bezpečnostní opatření zajišťují nejvyšší možnou ochranu zdraví zaměstnanců a zároveň spolehlivou logistiku originálních dílů.

náhradní díly

Od 18. března 2020 je výroba vozů a jejich součástek v českých závodech ŠKODA AUTO zastavena. Také prodej vozů je kvůli preventivním opatřením proti šíření onemocnění COVID-19 v mnoha zemích silně omezen – převážná většina servisů však zůstává pro zákazníky otevřena. ŠKODA Parts Center zásobuje servisní partnery ŠKODA všemi originálními díly i během pandemie koronaviru, aby se mohli co nejlépe postarat o vozy zákazníků i v této složité době. Sklad originálních dílů zásobuje servisy na více než 94 trzích po celém světě. V České republice zůstává otevřeno 99 % z 227 servisů, v sousedním Slovensku je pro zákazníky nadále k dispozici 87 % ze 74 provozoven. V rámci 20 nejdůležitějších trhů ŠKODA AUTO je v současné době v provozu přibližně 77 % všech autorizovaných servisů.

náhradní díly

Aby po celém světě zůstaly milióny vozů ŠKODA mobilní, funguje ŠKODA Parts Center nyní opět ve třísměnném provozu. V době, kdy koronavirová krize v České republice vrcholila, zde fungoval pouze dvousměnný provoz, aby bylo možné zajistit bezkontaktní logistiku. Dočasně zde tak pracovalo 150 z obvyklých 600 zaměstnanců. Ochrana zaměstnanců a dodavatelů před nákazou COVID-19 je i nadále prioritou. Z tohoto důvodu zde ŠKODA AUTO ve spolupráci se sociálním partnerem Odbory KOVO přijala rozsáhlá bezpečností opatření společně s doplňujícími hygienickými a ochrannými předpisy. Před začátkem směny je zaměstnancům ŠKODA Parts Center namátkově měřena tělesná teplota. ŠKODA AUTO dále poskytuje zaměstnancům v závislosti na druhu práce buď respirátory, nebo roušky. Na každém pracovišti jsou navíc připraveny dezinfekční prostředky a zaměstnanci jsou prostřednictvím jasně viditelných ukazatelů informování o správných hygienických postupech.

náhradní díly

S celkovou plochou 180 000 metrů čtverečních je ŠKODA Parts Center v Mladé Boleslavi největším skladem dílů v Čechách. Jako jeden z pouhých tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen hraje zásadní roli při zásobování díly pro celý koncern. Denně ze ŠKODA Parts Center odjíždí přibližně 90 nákladních vozů s originálními díly – před omezeními spojenými s koronavirem jich bylo kolem 190. Za běžného provozu ŠKODA Parts Center posílá denně přibližně 28 000 zásilek s originálními díly a příslušenstvím do více než 100 zemí celého světa.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.