Skupina CSG získala dvě významné posily do top managementu

Do průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group vlastněného českým podnikatelem Michalem Strnadem nastoupily k 1. červnu dvě významné posily. Finančním ředitelem se stal Zdeněk Jurák, výrobním ředitelem skupiny CSG je nově Jakub Zdeněk. Tyto změny umožnily, aby se stávající finanční ředitel David Chour mohl plně věnovat pozici výkonného ředitele, do níž jej majitel skupiny jmenoval na začátku letošního roku. Jakub Zdeněk nahradí v pozici výrobního ředitele Aleše Jedličku, který se v průběhu zimy vrátil na pozici generálního ředitele společnosti Eldis Pardubice.

„Děkuji našemu HR a strategickému náboru za výběr kvalitních kandidátů. Oba vybraní manažeři mají s pozicemi, jež budou v CSG vykonávat, bohaté zkušenosti. Změna umožní mně i Aleši Jedličkovi věnovat se naplno svým úkolům na pozicích, které od letošního roku zastáváme. Novým kolegům ale budeme oba samozřejmě plně k dispozici, abychom jim předali kompletní agendu a sdíleli s nimi své poznatky a zkušenosti. Oběma našim novým top manažerům přeji v jejich funkcích hodně úspěchů,” uvedl David Chour, výkonný ředitel CSG.

csg hr

Zdeněk Jurák přišel do CSG ze skupiny KKCG, v níž působil přes osm let. Má zkušenosti s finančním řízením v české i zahraničních jurisdikcích, v oblasti fúzí a akvizic a financování. Ze své pozice koordinoval též zavádění nového ERP systému do celé KKCG a byl zodpovědný za jednání a komunikaci s auditory napříč celou skupinou. Dříve působil ve skupině Generali PPF a také v auditním týmu poradenské firmy Mazars. Zdeněk Jurák je absolventem Mendelovy univerzity v Brně. Během studií absolvoval stáž v USA na University of Illinois. Je držitelem certifikátu ACCA/DipIFR a certifikovaným účetním expertem.

Jakub Zdeněk vykonával před nástupem do CGS pozici ředitele závodu Plastic Omnium (PO) Lighting Rychvald. Předtím vedl výrobu v závodě Nový Jičín stejné společnosti. Mimo segment automotive sbíral zkušenosti ve strojírenské a zákazové výrobě v pozici projektového vedoucího a konzultanta. Jakub Zdeněk získal magisterský titul na Institutu ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Po absolvování působil jako analytik ve společnosti Deloitte Advisory, kde se zaměřoval na lean management a efektivní řízení výroby a logistiky.

O Czechoslovak Group
CZECHOSLOVAK GROUPCzechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. CSG podporuje rozvoj tradičních českých, slovenských i zahraničních společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. Jeho součástí jsou například automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi a výrobce radarů Retia. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet zákazníků holdingu se stále rozrůstá.

Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP a.s.