Skupina CYLINDERS HOLDING neeviduje žádnou poptávku po kyslíkových lahvích pro dýchání a nemocnice

cylinders holding

„Nedostatek kyslíku pro nemocnice, o kterém mluví pan ministr Hamáček, se patrně týká nadnárodních distributorů medicinálního kyslíku. Lahví na kyslík je dostatek a naše kapacity, jak jsme uváděli už loni, jsou naprosto dostatečné pro to, abychom rychle uspokojili i poptávku českých nemocnic. Žádná objednávka u nás ale není,“ uvedl předseda představenstva Vítkovice Cylinders Jan Světlík.

Společnost měla být v minulém roce českým státem zavázána, aby dodala minimálně okolo deseti tisíc lahví vhodných pro kyslík. Z objednávky ale na základě stanoviska ministerstva zdravotnictví sešlo, a společnost tak musela lahve prodat do ciziny. Malou část lahví, přesněji 160, jich firma věnovala Asociaci krajů ČR, která je patrně stále má k dispozici ve skladu. „Vítkovice Cylinders mohou několik set lahví na kyslík dodat ihned z běžných operativních zásob. Během jednoho týdne pak lze vyrobit další stovky i tisíce lahví. V rámci celé skupiny Cylinders Holding jsme schopni vyprodukovat okolo 40 tisíc lahví na kyslík během měsíce,“ upozornil Světlík.

Cylinders Holding je největším výrobcem vysokotlakých ocelových lahví se sídlem v Evropě. Skupina loni upozorňovala české ministerstvo zdravotnictví, že lahve na kyslík mohou významně pomoci nemocnicím, ale i seniorským domovům.

Zdroj zprávy: Cylinders Holding a.s.
cylinders