Skvělý úspěch letounu L 410 NG

L 410 NG Omnipol

Tádžický Chorog, jedno ze tří nejnáročnějších míst na světě pro přistání. Není možné zde přistát pomocí přístrojů kvůli absenci ILS, ale pouze takzvaně na oči, je tu proměnlivé počasí, nepříznivý terén, hory dosahující výšky přes 6000 m.n.m. a přes řeku, nad kterou celý let probíhá, hranice s Afghánistánem.

L 410 NG

Téměř deset let nebyl mezi Dušanbe a Chorogem právě z tohoto důvodu realizovaný žádný komerční let. Do té doby oblast obsluhovaly staré sovětské letouny An-28, kterým ale již vypršel technický život. Místo 58 minut letecky tak veškerá dopravní spojení trvala až 14 hodin autem.

L 410 NG

 

V rámci prokázání schopností letounu L 410 NG se vedení skupiny OMNIPOL rozhodlo právě tento let 28.2.2023 v rámci prezentace letounu v teritoriu provést. Úspěšná realizace tohoto letu sklidila obrovský ohlas nejen mezi místními obyvateli, ale především mezi nejvyšším vládními představiteli tohoto malého středoasijského státu.

L 410 NG Omnipol

 

“Obnovení letecké trasy Chorog-Dušanbe maximálně usnadní pohyb obyvatel a významně pomůže rozvoji celého regionu,” okomentoval počin skupiny OMNIPOL hejtman Horno-badachšánské autonomní oblasti Mirzonabot Alisher Khudoberdi.

L 410 NG Tadžikistán

Chorog je univerzitním městem, spousta Tádžiků pracujících v metropoli zde má své rodiny a zároveň je Chorog velmi vyhledávanou turistickou destinací. Obnovení pravidelných letů by tedy znamenalo významný krok kupředu v rámci obnovení vnitrostátní letecké dopravy a rozvoje infrastruktury, což je aktuálně jednou z priorit Tádžické vlády. Další fotografie naleznete tady.

Zdroj zprávy: Omnipol
omnipol