Slavnostní otevření nové haly společnosti R.D.I. – 1. část

RDI nová hala

Společnost R.D.I. je úspěšným distributorem světoznámých značek italských strojů na ohýbání profilů, na laserové řezání trubek a profilů, na řezání plechů a dalších technologií. Jedná se zejména o vysoce inovativní stroje od BLM Group, ale v portfoliu R.D.I. jsou zastoupeny i jiné značky, které doplňují komplexní technologickou výbavu pro strojírenské výroby v oblasti tváření a řezání.

Firma začala na českém trhu působit již v roce 1995, a to nejprve jako sdružení fyzických osob a od října 1997 již pod značkou R.D.I. s.r.o.. Od počátku své činnosti se zaměřila na produkty jedné z předních italských strojírenských firem – společnosti BLM Group. Již v té době produkovala BLM Group ve světě uznávané stroje na zpracování plechů, trubek a profilů a později i řezací stroje laserové. Dnes se BLM Group profiluje jako světový lídr v digitalizaci těchto technologií. Mimo to se může pochlubit 60 let trvající historií, více než 900 zaměstnanci a globálním působením v oboru. Organizačně je BLM Group sdružením tří výrobců, a to BLM SpA, Adige SpA a Adige-Sys SpA (Società per azioni).

Mateřská společnost BLM se specializuje se na výrobu CNC ohýbaček trubek, tvářecích strojů na trubky, měřicích jednotek a souvisejících integračních a automatizačních zařízení. ADIGE SpA vyrábí laserové systémy pro řezání trubek a kotoučové řezací stroje pro trubky, plné materiály a profily. Sortiment doplňují kartáčovací stroje, měřicí systémy, mycí systémy a kolektory. ADIGE-SYS SpA se specializuje se na výrobu „smíšených“ laserových řezacích systémů pro trubky a plechy, systémů pro laserové zpracování velkých trubek a řezacích a úběrových linek na koncích trubek a tyčí.

Úzká spolupráce s italskou technologickou hvězdou se R.D.I. vyplatila. R.D.I. má výhradní zastoupení na českém trhu a jako partner se pravidelně účastní velkých předváděcích akcí v Levico Terme a Cantù, kde má BLM Group své výrobní závody.

R.D.I. rovněž patří k dlouholetým vystavovatelům na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde její nepřehlédnutelné expozice najdete v pavilonu B. Společnost poskytuje nejen špičkové stroje, ale zajišťuje i kompletní servis, poradenské služby a v neposlední řadě i školící kapacity pro obsluhu uvedených strojů. Kromě MSV a italských firemních veletrhů pořádá R.D.I. i vlastní velice úspěšné akce, jako tomu bylo například v roce 2020.

A již tehdy se projevily potřeby rozšíření prostor firmy o nové plochy a modernější zázemí. To později vedlo k rozhodnutí o vybudování nové haly, která by sloužila jako moderní a reprezentativní showroom pro špičkovou techniku BLM Group, kde by si zákazníci mohli prohlédnout a dokonce i vyzkoušet nejmodernější stroje z nabídky R.D.I.

Samotná stavba haly započala v prvních měsících minulého roku. Poprvé jsme o nové hale psali tady a na tomto odkaze najdete i fotografie ze stavby z července 2023. Mimo samotnou halu a její vybavení bylo nutné vybudovat i příjezdové cesty a mnoho dalšího. I přesto se povedlo tak náročnou stavbu realizovat v poměrně krátkém čase a nastalo období dovybavování, dokončovacích prací a také instalace strojů. Takto to vypadalo v dubnu 2024, tj. pár týdnů před slavnostním otevřením…

 

Na 15. května 2024 společnost připravila oficiální otevření nového showroomu, pozvala vzácné hosty a obchodní partnery. Podívejte se s námi na průběh otevření, na to jak nová moderní hala vypadá a co má připraveno pro své návštěvníky…

V hale o rozloze 1100 m2 jsou již instalovány nejnovější stroje BLM Group a časem budou měněny za další nové modely. Nechybí zasedací místnost pro obchodní jednání, školení a porady, sociální vybavení pro zaměstnance a také  je zde prostor pro servisní specialisty, kteří jsou připraveni pomoci klientům, pokud to budou potřebovat. Hala je vybavena dostatečným osvětlením, dvojicí 12,5 tunových jeřábů a potřebnými rozvody médií a energií.

Slavnostního zahájení se zúčastnilo přes 80 pozvaných hostů, přičemž část hostů byla ze zahraničí, a to zejména z  partnerských italských firem a také z polské dceřiné společnosti RDI Polska. Většina návštěvníků pocházela ovšem z řad vážených zákazníků firmy.  Při vstupu nechyběl ani populární uvítací drink, tentokrát ve formě italského šumivého vína a pochopitelně i srdečným osobním přivítáním vedením firmy.

Pro hosty bylo připraveno lákavé občerstvení a spousty specialit, které byly pochopitelně inspirovány italskou kuchyní. To se týkalo i nápojů. Catering na špičkové úrovni. Nápaditý, zajímavý a bohatý. Na své si přišli i milovníci sladkostí a vzhledem ke slunečnému počasí přišla vhod i zmrzlinová nabídka. Kuchaři předváděli svoje umění při přípravě teplých jídel a obsluha nabízela i netradiční servírování s efekty mlhy suchého ledu. Mistry dělají detaily.

Mezi zahraničními hosty byli především zástupci italských firem STR SRL, Julia Utensili SRL, CAF Centro Affilatura Finalese srl a area manager BLM Group pro střední Evropu pan Leonard Moskwa. Ovšem nejvzácnějším  hostem byla bezesporu majitelka a výkonná ředitelka BLM Group paní Dr. Emanuela Colombo, která okouzlila nejen svým šarmem, ale také bohatými obchodními zkušenostmi ve světovém měřítku.

Po uvítání hostů přišlo na řadu oficiální zahájení a projevy majitelů. Pan Brabec připomněl začátky historie jejich podnikání, kdy s panem Hromasem (oba na fotografiích ve fotogalerii níže) založili firmu a s pomocí tehdejšího majitele BLM Group, pana Colombo (otce současné majitelky) začali na českém trhu nabízet a prodávat špičkové stroje této značky. Otevření nové haly nemohlo proběhnout lépe než s gratulacemi od výkonné ředitelky BLM Group…

Po velmi sympatickém úvodu začala “volná zábava”, která se ovšem z větší části týkala strojů a technologií pro zpracování plechů, trubek a profilů. Zapojené stroje byla vyškolená obsluha připravena předvádět návštěvníkům a jelikož jsou všichni specialisté R.D.I. pravidelně proškolování přímo v prostorách italského výrobce strojů, měli zájemci prvotřídní informační servis, a to nejen  pro stroje od BLM Group. Společnost R.D.I. již před časem rozšířila svoji nabídku o ohraňovací lisy STR Presse Piegatrici (viz reportáž z MSV 2023) a další stroje, což je důsledkem snahy firmy komplexně pokrýt svou nabídkou všechny zásadní výrobní technologie pro plechotvářecí výrobu a práci s profily, trubkami a dráty.

Kromě informací o technických parametrech a možnostech nových strojů z nabídky R.D.I. se jednalo i o obchodech. Vzácná možnost setkání pozvaných zástupců firem a dodavatelů technologií byla využita bezezbytku a dokonce došlo i na předávání zkušeností mezi návštěvníky i na jednání o kooperacích. Po všech stránkách velice úspěšná akce začala jako oslava otevření nové haly, ale většina účastníků si domů odnesla i cenné obchodní a technologické inspirace.

Investice do nové velké haly má pro firmu zásadní význam, ale také ukazuje sílu k expanzi a perspektivu společnosti, která si i přes aktuální potíže evropského průmyslu dokázala rozšířit svůj obchodní potenciál významným způsobem.

Od nynějška jsou tedy otevřeny možnosti návštěvy showroomu R.D.I. pro všechny zájemce o inovativní a výkonné stroje, kteří tak nemusí čekat až na strojírenský veletrh a mohou po domluvě (viz kontakt níže) přijet. Vzhledem k dostatečnému prostoru v moderní hale je společnost R.D.I. schopná se paralelně věnovat více zájemcům současně, a to aniž by se vzájemně rušili. To je další zásadní výhoda oproti hektickému a hlučnému prostředí na strojírenském veletrhu.

Zveme vás k návštěvě showroomu R.D.I.

V další části reportáže se podrobněji podíváme na stroje, které jsou v novém showroomu společnosti R.D.I. vystaveny a které si mohou případní zájemci kdykoli přijet prohlédnout i vyzkoušet.

rdi nové logo

 

 

R.D.I. s.r.o.
Strojírenská 2606
(bývalá Pražská 298 – areál AMZ)
250 01, Brandýs nad Labem
Email.: asistentka@rdisro.cz
Mob.: + 420 725 959 940
Tel: +420 326326230