Slovensko – partnerská země MSV 2009

BRNO, 30.4.2009: První ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu se konal v roce 1959. I díky loňským oslavám padesátého jubilea je to dost známá věc. Méně lidí však tuší, že ještě před tím, než akce dostala přízvisko mezinárodní, se uskutečnily tři velmi úspěšné výstavy československého strojírenství.

Ani po rozpadu ČSFR neztratil MSV nic z charakteru česko – slovenské akce. Slovenská republika patří dlouhodobě na druhé místo v počtu vystavovatelů ze zahraničí a z hlediska zájmu návštěvníků je na tom ze zahraničí bezkonkurenčně nejlépe. Po úspěchu loňského programu Německo – partner veletrhu German Days 2008 se bude letos prezentovat jako země partner právě Slovenská republika.

Prezentace Slovenské republiky na Mezinárodním strojírenském veletrhu by tak měla překročit rozsah tradičního Národního dne Slovenské republiky. V rámci doprovodného programu by se mělo uskutečnit hned několik akcí, které akcentují význam bilaterálních hospodářských vztahů a současná témata společného zájmu obou zemí. Přesný program akce je ještě ve stadiu příprav, přesto již nyní můžeme říct, že bude pro návštěvníky vysoce atraktivní. Nebude chybět tradiční tisková konference Ministerstva hospodárstva SR, setkání českých a slovenských podnikatelů, semináře, odborné konference na ekonomická témata či firemní prezentace.

KONTAKTY:
Jiří Erlebach – manažer PR a reklamy (Veletrhy Brno)
Tel. +420 541 152 836, Fax: +420 541 153 044, E-mail: jerlebach@bvv.cz
Jana Girgašová (Praha) – podklady pro média
Tel. +420 607 735 062, E-mail: jana.girgasova@badyan.cz