Smart Flex Effector činí roboty citlivějšími

Smart Flex Effector

Malá součástka, velký efekt: Smart Flex Effector, nový kompenzační modul založený na senzorech od společnosti Bosch Rexroth, poskytuje robotům a kartézským lineárním systémům citlivost podobnou lidské a nabízí tak nové příležitosti pro automatizaci továren. Procesy, které je obtížné řídit, lze nyní automatizovat, optimalizovat a monitorovat pomocí jednoduchého dodatečného vybavení. Díky kinematickému systému, který pracuje samostatně v šesti stupních volnosti, hmatový všestranný stroj s citlivým dotykem přesně zaznamenává polohu obrobku a předává informace řídicí jednotce robota pro účely aktivní kompenzace. Typickými aplikacemi jsou spojovací procesy s minimálními tolerancemi, složité montážní práce nebo náročné manipulační úkoly. Chyby a odmítnutí jsou minimalizovány a učení a uvedení do provozu lze provádět snadněji a rychleji.

Smart Flex Effector je určen pro manipulaci s břemeny do 6 kg. Pro výrobce strojů a uživatele otevírá širokou škálu nových aplikací, které bylo obtížné nebo nebylo možné realizovat s předchozími zařízeními, jako jsou pasivní kompenzační jednotky, snímače silového momentu a vizuální systémy. Aplikace sahá od automatizace procesů a sledování kvality až po výuku a řízenou manipulaci s předměty.

Smart Flex Effector

Kvantový skok v automatizaci procesů
Díky své diferencované kinematice je taktilní všestranný stroj schopen korigovat procesy s velkou složitostí a úzkými tolerancemi, například v případě polohových odchylek mezi nástrojem a obrobky nebo při složitých procesech spojování s minimálními tolerancemi. Díky této hmatové citlivosti mohou nyní roboti provádět úkoly, které nebyly automatizovatelné.

Rychlejší výuka
V jiné oblasti také Smart Flex Effector zkracuje čas dříve potřebný pro výukové procesy. Díky 6D záznamu polohy dokáže robotický řídicí systém číst přesné souřadnice pro uchopení a umístění bodů přímo. Opakované učení za provozu je tedy možné automatizovaným způsobem. Roboty lze také učit manuálně – jednoduše je ručně přesunout na místo.

Smart Flex Effector

Citlivé zacházení s předměty
I během vzorkování lze Smart Flex Effector použít k rozpoznání polohových odchylek a pomocí senzorového systému určit přesnou polohu objektu. Robot přesně sbírá montážní nebo manipulační předměty, kontrolovaně je umísťuje a spolehlivě umísťuje nebo třídí. I se součástmi vyrobenými ze skla nebo jiných citlivých materiálů lze nyní bezpečně manipulovat. Pro zajištění maximální produktivity lze kompenzační modul aktivně přesunout do nulové polohy a elektromechanicky uzamknout pro rychlé přesuny.

Zlepšená kvalita díky průhlednosti
Smart Flex Effector v rámci monitorování procesů usnadňuje nejen dokumentaci. Kvalitu lze také zlepšit, protože odchylky jsou okamžitě rozpoznány a buď opraveny, nebo hlášeny do řídicího systému. Vyhnete se tak chybám a zbytečným nákladům v důsledku odmítnutí nebo následné práce.

Vysoká konektivita, snadná instalace
Smart Flex Effector nabízí rozhraní RS-485 a také I/O rozhraní pro výměnu dat. Instalace je extrémně snadná: Pro funkci pasivní kompenzace se Smart Flex Effector jednoduše přišroubuje k přírubě robota a chapadla. Funkce uzamčení a přenos dat jsou dostupné, jakmile je jednotka připojena k napájení a řídicímu systému.

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonů a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost spojuje globální zkušenosti s aplikacemi v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a automatizace továren. Bosch Rexroth pomocí svých inteligentních komponent, přizpůsobených systémových řešení a služeb vytváří nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrický pohon a řídicí techniku, převodovou techniku ​​a lineární pohyb a montážní techniku, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích vygenerovalo v roce 2021 více než 31 000 zaměstnanců tržby ve výši přibližně 6,2 miliardy eur.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.boschrexroth.com

Bosch Group je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Celosvětově zaměstnává zhruba 401 300 zaměstnanců (k 31. prosinci 2021). Podle předběžných údajů vygenerovala společnost v roce 2021 tržby ve výši 78,8 miliardy eur. Její činnost je rozdělena do čtyř obchodních sektorů: Řešení mobility, Průmyslové technologie, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Bosch jako přední poskytovatel internetu věcí nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, Průmysl 4.0 a propojenou mobilitu. Bosch sleduje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá své odborné znalosti v oblasti senzorové technologie, softwaru a služeb, stejně jako svůj vlastní IoT cloud, aby svým zákazníkům nabídla propojená řešení napříč doménami z jednoho zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly s její pomocí vyvinuty či vyrobeny. Bosch zlepšuje kvalitu života po celém světě pomocí produktů a služeb, které jsou inovativní a podněcují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii, která je „Stvořena pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a jejích zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v přibližně 60 zemích. Globální výrobní, inženýrská a prodejní síť společnosti Bosch, včetně prodejních a servisních partnerů, pokrývá téměř všechny země na světě. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je Bosch Group uhlíkově neutrální od prvního čtvrtletí roku 2020. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Na 128 místech po celém světě

Další informace jsou k dispozici online nawww.bosch.com.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth
rexroth bosch