Smart Item Picking: Automatizované vychystávání objednávek

rexroth smart item picking

Software založený na umělé inteligenci umožňuje automatizovanou manipulaci s prakticky neomezeným rozsahem produktů. S řešením Smart Item Picking Bosch Rexroth automatizuje úkoly vychystávání objednávek pro širokou škálu produktů – úkoly, které bylo v minulosti možné provádět pouze ručně. Díky umělé inteligenci software rozpozná produkty, které je třeba vybrat bez modelů nebo učení, a naplánuje odstranění bez kolizí. Předměty jsou poté umístěny do cílového zásobníku. K rozpoznání objektů nejsou potřeba žádné odborné znalosti. Neznámé předměty jsou sbírány automaticky. Řešení zvyšuje produktivitu a výrazně snižuje chybovost.

rexroth smart item picking

Doposud byli pouze lidé schopni flexibilně rozpoznávat, vybírat a umisťovat různé předměty ve skladech a intralogistických sekcích továren a skladů náhradních dílů. Práce je často monotónní a vyžaduje neergonomické pohyby.

S chytrým výběrem položek (Smart Item Picking) Bosch Rexroth nabízí ekonomickou alternativu k ručnímu vychystávání. Centrální software rozpoznává objekt, který má být vybrán, pomocí umělé inteligence, aniž by jej bylo nutné předem programovat nebo trénovat. Nezáleží na tom, zda jsou předměty v přihrádkách uloženy uspořádaně nebo náhodně. Během milisekund software automaticky vypočítá optimální uchopovací body a dráhy bez kolizí. Smart Item Picking umožňuje automatizovanou manipulaci s prakticky neomezeným rozsahem produktů.

Hardwarové a softwarové komponenty mají modulární strukturu a podporují typické kamery, chapadla a roboty od různých výrobců. Výsledkem je, že pomocí sady průmyslově prověřených komponent lze vytvořit individuální zákaznická řešení pro širokou škálu velikostí a hmotností objektů.

Otevřená rozhraní a standardizované protokoly, jako je OPC UA, zajišťují bezproblémovou komunikaci se systémy řízení skladu a ERP, stejně jako internet věcí a cloudové aplikace.

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonů a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost spojuje globální zkušenosti s aplikacemi v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a automatizace továren. Bosch Rexroth pomocí svých inteligentních komponent, přizpůsobených systémových řešení a služeb vytváří nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrický pohon a řídicí techniku, převodovou techniku ​​a lineární pohyb a montážní techniku, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích vygenerovalo v roce 2021 více než 31 000 zaměstnanců tržby ve výši přibližně 6,2 miliardy eur.

Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch