Snadná, rychlá cesta k lineárnímu robotovi

bosch rexroth lineární robot

Chytré inženýrství s předdefinovanými kombinacemi os a předem sestavenými víceosými systémy zkracuje dobu uvedení na trh. Vše od Bosch Rexroth: ready-to-install kompletní řešení a úspora času – intuitivní cesta k lineárnímu robotovi krok za krokem pomocí e-nástrojů. 

Softwarová volba pro jednoduché zadávání a programování
Společnost Bosch Rexroth stanovuje nové měřítko, pokud jde o inženýrské víceosé systémy. Karteziánští roboti pro typické manipulační úkony mohou být nyní navrženi a konfigurováni až o 90 procent rychleji. Plně digitální řetězec nástrojů vede uživatele krok za krokem procesem, generuje rotující živý náhled systému pro následnou konfiguraci a okamžitě poskytuje data a dokumenty CAD. Po bezproblémovém objednání systému z e-shopu dostanou uživatelé předem sestavený víceosý systém se součástkami přesně na míru.

rexroth

Díky novému plně digitálnímu a intuitivnímu procesu rychlého měření, výběru, konfigurace a objednávání systémů stanoví společnost Bosch Rexroth nové standardy, pokud jde o inženýrské víceosé systémy . Během několika minut mohou uživatelé vytvořit lineární roboty pro širokou škálu manipulačních úkonů s přepravní hmotností do 100 kg a pracovními prostory do 13 m3 za použití předem definovaných kombinací os.

Aplikace sahají od paletování, výběru a umístění, polohovacích a třídicích prací až po oddělovací nebo montážní práce. Ve srovnání s kloubovými roboty nabízejí víceosé systémy vysokou maximální tuhost, přesnost a dynamiku. Snadno zapadají do výrobního prostředí, čímž snižují náklady a šetří místo.

lineární robot rexroth

Snadná velikost a výběr produktu
Pomocí pěti předdefinovaných kombinací os dostupných ve 36 velikostech provádí software pro výběr LinSelect uživatele procesem návrhu – krok za krokem a intuitivně od samého začátku. Díky nově integrovaným referenčním procesům lze snadno popsat komplexní pohybové sekvence pouze s několika parametry. LinSelect pak automaticky vybere všechny mechanické pohonné systémy, včetně řadičů a motorů, podle životnosti a požadavků na přesnost.

Po stisknutí tlačítka přenese LinSelect veškerá data a parametry produktu do online konfigurátoru pro konečnou úpravu. Živý náhled ukazuje vybraný systém jako realistický 3D model. Na víceosý systém se všemi jeho specifickými vlastnostmi lze tedy pohlížet z jakékoli perspektivy. Jakmile je dokončena podrobná výběrová práce, např. poloha motoru, lze dokumenty a model CAD stáhnout. Multiaxiální systém pak lze objednat přímo z e-shopu.

lineární robot bosch rexroth

Předmontovaný se vším od Bosche Rexrotha
Aby se minimalizovala doba instalace, dodává společnost Bosch Rexroth vybraného manipulačního robota v předem sestavené podobě. V případě potřeby může být zásobován kompletním energetickým řetězcem a vedením kabelů. Všechny součásti subsystému, tj. mechanika, motor a řadič, jsou navzájem dokonale přizpůsobeny. Uvedení do provozu usnadňuje i skutečnost, že příslušné parametry osy jsou uloženy v paměti kodéru motoru a lze je z ní vyčíst. Různé připojené části a rozhraní usnadňují namontování osy na podkladní konstrukci pomocí upínacích přípravků.

Možnost inteligentního lineárního robota
Náklady na uvedení do provozu a naprogramování v místě použití, jakož i práce potřebné k připojení robota k řídicímu systému vyšší úrovně mohou být sníženy až o 80 procent, pokud uživatel zvolí možnost Smart Function Kit. V tomto případě se víceosý systém stává zástrčkou a vytváří řešení s řadičem ctrlX DRIVE, řídicím systémem ctrlX CORE a předinstalovaným softwarem. Průvodce provede uživatele procesem uvedení do provozu jen v několika krocích. Celý systém je parametrizován a osy jsou automaticky odkazovány. Místo pracného zadávání kódu lze lineárního robota vizuálně naprogramovat pomocí připravených funkčních modulů.

Jako jeden z předních světových dodavatelů řídicích a řídicích technologií zajišťuje Bosch Rexroth účinný, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost shromažďuje globální zkušenosti s aplikacemi v segmentech trhu mobilních aplikací, strojních aplikací a strojírenství a tovární automatizace. Díky svým inteligentním komponentům, přizpůsobeným systémovým řešením a službám vytváří Bosch Rexroth prostředí nezbytné pro plně propojené aplikace. Společnost Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, technologii elektrického pohonu a ovládání, technologii převodovek a technologii lineárního pohybu a montáže, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. Díky umístění ve více než 80 zemích dosáhlo v roce 2020 více než 29 600 společníků tržeb ve výši přibližně 5,2 miliardy eur.

Pro více informací navštivte www.boschrexroth.com

Skupina Bosch je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Po celém světě zaměstnává zhruba 395 000 spolupracovníků (k 31. prosinci 2020). V roce 2020 společnost dosáhla tržeb ve výši 71,5 miliardy eur. Její činnost se dělí na čtyři oblasti podnikání: mobilní řešení, průmyslové technologie, spotřební zboží a energetické a stavební technologie. Jako přední poskytovatel internetu věcí nabízí společnost Bosch inovativní řešení pro inteligentní domácnosti, Průmysl 4.0 a propojenou mobilitu. Bosch prosazuje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá svých odborných znalostí v oblasti senzorových technologií, softwaru a služeb, jakož i vlastního IoT cloudu, k tomu, aby svým zákazníkům nabízel propojená řešení napříč doménami z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Společnost Bosch zlepšuje kvalitu života po celém světě pomocí inovativních výrobků a služeb, které podněcují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii, která je „smyšlená pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a zhruba 440 jejích dceřiných a regionálních společností ve zhruba 60 zemích. Včetně obchodních a servisních partnerů pokrývá globální výrobní, strojírenská a prodejní síť společnosti Bosch téměř všechny země světa. Skupina Bosch se svými více než 400 lokalitami po celém světě je od prvního čtvrtletí roku 2020 uhlíkově neutrální. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Na 129 místech po celém světě zaměstnává Bosch ve výzkumu a vývoji zhruba 73 000 spolupracovníků, z nichž téměř 34 000 jsou softwaroví inženýři.


Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch