Snadnější plánování robotických buněk pomocí simulačního softwaru KUKA.Sim 4.0

kuka

Společnost KUKA, specialista na automatizaci, představuje novou verzi svého softwaru pro inteligentní simulaci: KUKA.Sim 4.0. S KUKA.Sim 4.0 lze realisticky simulovat detaily a sekvence robotických aplikací ještě před uvedením do provozu a poté je stoprocentně přenést do reálného řídicího systému.

Digitální plánování systémů KUKA na nové úrovni
Simulační software KUKA.Sim oživuje robotické aplikace – ještě před uvedením skutečného systému do provozu. S novou verzí KUKA.Sim 4.0 nyní uživatelé dosahují nové úrovně spolehlivosti, jednoduchosti a hospodárnosti plánování. To znamená větší funkčnost a nižší časovou náročnost.

Větší spolehlivost plánování díky široké škále možností
Kromě importu dat CAD umožňuje nová verze snadné offline programování robota a rychlou analýzu doby cyklu. Kromě toho lze graficky konfigurovat bezpečnostní prostory ve 3D a simulovat chování robotů při zastavení. “Celkovou plochu potřebnou pro buňku tak lze při plánování výrazně snížit,” říká manažer portfolia společnosti KUKA Roland Ritter.

KUKA.Sim 4.0 usnadňuje plánování robotických aplikací v mnoha průmyslových odvětvích: od spotřebního zboží až po elektroniku a automobilový průmysl – zejména pro dodavatele komponent. Nový editor KUKA Robot Language (KRL) poskytuje dva uživatelské pohledy pro programování robota: jeden pro experty a druhý pro začátečníky. Vizuální strom programu umožňuje programování i bez znalosti KRL, např. Uživatelé mohou těžit z nové jednoduchosti. Stoprocentní konzistence dat také zajišťuje, že virtuální a skutečný ovladač pracují se stejnými daty. Software nyní podporuje také nové roboty KR SCARA a KR DELTA od společnosti KUKA.

Modulární doplňky: ušetřete čas, plánujte realisticky
Pomocí doplňku KUKA.Sim Modeling lze vytvořit vlastní knihovnu komponent z vlastních dat CAD – například kinematických systémů, senzorů, toku materiálu nebo fyzikálního chování. Nový doplněk Connectivity umožňuje uživatelům uvést buňku do provozu virtuálně. Vzniká tak digitální dvojče pro větší spolehlivost plánování a nejlepší možnou realizaci. KUKA k tomu využívá emulátory chování, jako jsou WinMOD a SIMIT. S přídavným modulem Arc Welding urychlí uživatelé offline programování pro svařovací aplikace: lze například definovat polohy přiblížení nebo optimální orientaci robota pro svařovací proces.

kuka sim 4.0

Z 2D výkresu do 3D zobrazení a zpět
Možnosti exportu pomocí KUKA.Sim 4.0 jsou bezkonkurenční. Výhody z toho mají zejména integrátoři: mohou exportovat simulaci jako 3D PDF a zákazník ji jednoduše otevře pomocí programu Acrobat Reader. Prostřednictvím funkce exportu lze také poskytnout podrobné informace ve 2D pro mechanické uvedení do provozu. Jedním z vrcholů je prezentace produktu pomocí náhlavní soupravy pro virtuální realitu. Tablety a chytré telefony poskytují působivé výsledky simulace i na cestách prostřednictvím aplikace Mobile Viewer. Zájemci si mohou bezplatně vyzkoušet demoverzi po dobu 30 dnů.

Digitální plánování systémů KUKA na nové úrovni
Simulační software KUKA.Sim oživuje robotické aplikace – ještě před uvedením skutečného systému do provozu. S novou verzí KUKA.Sim 4.0 nyní uživatelé dosahují nové úrovně spolehlivosti, jednoduchosti a hospodárnosti plánování. To znamená větší funkčnost a nižší časovou náročnost. požadavek.

Zdroj zprávy: KUKA