Software pro řízení výrobních projektů propojuje nástroje pro automatizaci plánování a výrobních procesů pro výrobu

workplan

Nové pokroky v oblasti softwaru pro řízení výrobních projektů od divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon umožňují výrobcům plechů propojit data z plánovacích, kótovacích a výrobních systémů a zlepšit tak rozhodování a produktivitu. Díky propojení se systémy počítačové podpory výroby (CAM) pomáhá software výrobním dílnám automatizovat plánovací a výrobní procesy, od určování spotřeby materiálu a odhadu času výroby až po optimalizaci procesů a strategie ukládání plechů, a to z jediného ovládacího panelu.

workplan 2020

Řízení zásob pro splnění požadavků na materiál just-in-time může být složitým balancováním, protože výrobní týmy se snaží rychle zajistit a dokončit nové projekty. Software společnosti Hexagon pro řízení výrobních projektů WORKPLAN nyní eliminuje ruční zadávání dat tím, že umožňuje znovu využít stávající data z nabídek zakázek k rychlému zahájení projektů a poskytuje přehled o požadavcích na zakázky, takže výrobní týmy mohou sledovat projekty v průběhu plánování a výroby. Jeho centralizovaná databáze zásob dohlíží na potřeby zásobování, zjednodušuje správu materiálů a informací o dodavatelích a umožňuje uživatelům pohodlně objednávat materiály přímo z rozhraní systému.

Propojení systému řízení výrobních projektů s řešeními CAM umožňuje výrobcům rychle analyzovat výrobní potřeby a řídit navazující činnosti tím, že eliminuje ruční zadávání dat a zachycuje cenné proprietární informace. V případě výroby plechů se nyní systém WORKPLAN přímo propojuje se softwarem RADAN CAM společnosti Hexagon, takže lze do inventáře systému WORKPLAN přidávat komplexní údaje o materiálu včetně rozměrů plechů, aktuálních cen a kódů výrobků a používat je při tvorbě nabídek zakázek. Tyto přesnější nabídky zakázek mohou zahrnovat výrobní údaje, které systém používá k určení potřeby materiálu, a také čas na jeden díl a celkový čas, který každý projekt vyžaduje.

”Výrobci potřebují flexibilní a propojené nástroje pro řízení výrobních projektů, které lze snadno přizpůsobit tak, aby splňovaly jejich odlišné potřeby,” řekl Christophe Mas, manažer pro trh a produkty. “Software pro řízení výrobních projektů hraje v dílně zásadní roli, ale když jej propojíte se softwarem CAM, získají uživatelé větší agilitu jak při každodenním řízení, tak při reakci na nepředvídané výzvy. V nejistých dobách se lepší využití dat pro plánování, cenové nabídky a výrobu rychle projeví v rychlosti a efektivitě konkurence.”

Díky napojení na specializované řešení společnosti Hexagon pro zpracování plechů může nyní systém WORKPLAN spravovat svitky materiálu stejně jako jiné typy materiálu, včetně možnosti rezervovat množství materiálu pro konkrétní zakázky. Protože software automaticky udržuje aktuální záznamy o zásobách, jsou zakázky označeny pro následnou kontrolu, pokud není na skladě dostatek materiálu pro dokončení projektu. Vzhledem k tomu, že uživatelé mohou z cívky jednoduše odříznout velikost materiálu, kterou potřebují, snižuje schopnost systému zpracovávat využití cívek počet typů materiálu, které je třeba digitálně skladovat a spravovat.

Kromě toho mohou nyní uživatelé sledovat průběh hnízd z dílny pomocí snímačů čárových kódů, které snižují riziko výběru nesprávných projektů při práci s více hnízdy na dílně. Pomocí stanice s dotykovou obrazovkou umístěné ve výrobním oddělení lze pomocí ručního snímače čárových kódů naskenovat čárový kód na vytištěném listu s pokyny operátora a zobrazit stav příslušného rozpracovaného hnízda zobrazeného na dotykové obrazovce.

Formy a lisovny rovněž využívají výhod lepšího propojení s CAD. Software WORKPLAN nyní může také importovat kusovník z řešení VISI společnosti Hexagon a automaticky aktualizovat informace o průběhu návrhu v rámci ovládacího panelu WORKPLAN.

WORKPLAN 2022.0 obsahuje také vylepšení produktivity pro dodavatele a oddělení OEM, která potřebují software integrovat se svými podnikovými IT systémy. Zaměstnanci mohou sledovat čas odkudkoli pomocí pohodlné a responzivní webové stránky vhodné pro mobilní zařízení, která je přizpůsobena jejich konkrétním povinnostem, což zaměstnancům usnadňuje rychlé a přesné zaznamenávání údajů do systému. Společnosti mohou nyní také řídit práva uživatelů pomocí jednotného přihlášení (SSO) prostřednictvím služby Microsoft Active Directory, aby se zjednodušila správa a zabezpečení IT, a konfigurovat dávkové vytváření a odesílání faktur e-mailem podle denních, týdenních nebo měsíčních plánů, aby se snížila četnost opakovaných administrativních úkonů.

Další informace naleznete na adrese: https://www.workplan.com

Zdroj zprávy: HEXAGON