Soutěžní přehlídka VŠB-TUO, Tržiště nápadů, je zpět!

tržiště nápadů

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava v úterý 13. prosince vyvrcholí celoroční motivační program Třída vynálezců. V něm se žáci z pěti základních škol z Moravskoslezského kraje utkají o stupně vítězů v přehlídce Tržiště nápadů. Vynálezy žaček a žáků bude hodnotit odborná porota, kterou budou tvořit nejen zástupci ze Statutárního města Ostrava, ale také zástupci firem nebo lektoři Junior univerzity. Hlasovat, a tím podpořit svého favorita, budou moct i studenti a zaměstnanci VŠB-TUO vhozením lístečku do osudí.

tržiště nápadů všb

Tržiště nápadů se letos koná poosmé. Děti se do klání přihlašují s vynálezy zejména technického typu, jako jsou například ochranná bublina, anebo inovativní tácek pod nápoje.

ADK

Reklama

Třída vynálezců je kreativní program z dílny univerzitního týmu popularizace VŠB-TUO, kterých za uplynulých sedm ročníků prošlo na 2100 dětí. Ty vytvořily více než 600 unikátních nápadů. Hlavním posláním programu je probudit v dětech kreativní myšlení a zájem o vědu a techniku. „Už teď se nám plní další školní rok. Děti si díky programu rozvinou technickou tvořivost, prezentační dovednosti, schopnost formulovat své nápady a myšlenky i týmovou spolupráci,“ říká hlavní organizátor Adam Arleth.

tržiště nápadů

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb